Orantısız zekâ üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Melih Bulu kendisini protesto eden öğrencilerin arasında konuşurken bir ara "Network çok önemli..." diyor. Bir öğrenci kızımız fırsatı kaçırmıyor, şappadak o espriyi patlatıyor: "Çokomelli..."

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Melih Bulu kendisini protesto eden öğrencilerin arasında konuşurken bir ara "Network çok önemli..." diyor.

Bir öğrenci kızımız fırsatı kaçırmıyor, şappadak o espriyi patlatıyor:

"Çokomelli..."

Orantısız zekâ böyle bir şey galiba. "Çok" ve "önemli" sözcüklerinden çikolata markası üretebiliyor maşallah.

Daha orantısız zekâya sahip olsaydı, "Çok" sözcüğünden apostrof marifetiyle üreteceği "Ok"u istemediği rektöre saplayabilirdi.

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil dostumuz vaktiyle böylesi bir seri üretime girmiş, "Ak'deniz, Or'ganizasyon, İcra'at, Şeker'leme, Top'lum, Şam'piyon, Benj'amin..." diye kaptırıp gitmişti.

Sanırım bu yeteneği de Bekir Coşkun'dan kapmıştı. (Işıklar içinde yatsın, "Reception"dan apostrof marifetiyle "Recep" üreterek dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a ulaşmayı başarmıştı.)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dijital kapan! 14 Ocak 2021 | 307 Okunma Finalini merak ediyorum! 12 Ocak 2021 | 833 Okunma Orantısız zekâ üniversitesi 09 Ocak 2021 | 1.807 Okunma Hadi git yat 06 Ocak 2021 | 482 Okunma Onlar vuracak bunlar kazanacak! 05 Ocak 2021 | 623 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum