Muhalif olsan ne olur partizan olsan ne olur!

Yaklaşık iki ay boyunca sürdürülen soruşturmanın sonucu şu: "Kurşunun hasarlı olması nedeniyle çıktığı kaynak tam olarak saptanamadı!.." Hangi soruşturmanın mı? Baştan anlatayım: Al...

Yaklaşık iki ay boyunca sürdürülen soruşturmanın sonucu şu: "Kurşunun hasarlı olması nedeniyle çıktığı kaynak tam olarak saptanamadı!.."
Hangi soruşturmanın mı?
Baştan anlatayım:
Al Jazeera'nın kıdemli mensuplarından Şirin Ebu Akile, 11 Mayıs 2022'de Batı Şeria'da İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından başından vurularak katledilmişti.
Görüntüleri izlemişsinizdir.
Korkunçtu!..
İsrail güvenlik güçleri, Şirin Ebu Akile'nin cenazesini taşıyanlara da saldırmış, tabutun devrilmesine neden olmuştu.
Başta IDF ve İsrail yanlısı yayınlar bu menfur cinayeti Filistinlilere yıkmaya çalışsa da, apaçık deliller karşısında daha fazla sürdürememişler, Şirin Ebu Akile'nin "kaza kurşununa" kurban gittiğini söylemek zorunda kalmışlardı.
Ne ki, "kaza kurşunu" yalanı da dayanaklı değildi.
Zira, Ebu Akile öldürüldüğünde, üstünde "PRESS" yazılı zırhlı yeleği, başında da kurşun geçirmez kaskı vardı. Kurşun, keskin nişancılara taş çıkartacak bir "marifetle" Şirin Ebu Akile'nin boynuna isabet etmişti.
Birleşmiş Milletler başta olmak üzere birçok uluslararası örgüt...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çok paranız olacak ama... 10 Ağustos 2022 | 751 Okunma Kafayı taktığım 3 AKP’li 09 Ağustos 2022 | 2.861 Okunma O Abdülhamid’in kimse peşinden gitmez 06 Ağustos 2022 | 611 Okunma AK Parti’de yeniden doğuş 04 Ağustos 2022 | 2.089 Okunma ‘Başkan olsa da gitsek’ 03 Ağustos 2022 | 544 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar