Kılıçdaroğlu’na büyük saygısızlık

İP Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'ya göre, İP Genel Başkanı Meral Akşener çok büyük bir fedakârlık yapmış. Ne güzel, ne iyi değil mi? "Fedakârlık" doğası...

İP Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'ya göre, İP Genel Başkanı Meral Akşener çok büyük bir fedakârlık yapmış.
Ne güzel, ne iyi değil mi?
"Fedakârlık" doğası itibarıyla büyük bir erdemdir çünkü. Gerçekten de ülkemiz siyasetinin böyle güzel haberlere ihtiyacı var. Bencilliklerden usandık.
Peki Akşener'inki nasıl bir fedakârlıkmış?
Davutoğlu'nun "fedakârlığı" gibi mi? Hani, "Bir faninin terk edemeyeceği düşünülen her makamı elimin tersiyle iterim..." falan demişti.
Gelgelelim, o bu sözü AK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık görevlerini bırakırken söylemişti, Akşener hangi makamı bırakmış?
Partisinin Genel Başkanlık koltuğunu mu?
Yok hayır; herhangi bir makamdan vazgeçmiş değil.
Makam mevki değilse, alışkanlıklarından vazgeçme fedakârlığı olabilir mi? Mesela, son bir ay içinde 4 kez görüştüğü ABD'nin Ankara Büyükelçisi Satterfield ile artık görüşmeme kararı mı almış?
Alakası yok.
Peki ne?
(.............)
Anlaşıldı, akıl yürütmeyle bir sonuca ulaşamayacağız. İyisi mi İP Genel Başkan Yardımcısı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Oh be kriz çözüldü 22 Ocak 2022 | 661 Okunma ‘Ekonomiye çığlık attırın’ 20 Ocak 2022 | 746 Okunma Salih Tuna sen akıllanmayacaksın 19 Ocak 2022 | 687 Okunma Aylak ekonomistlerimizi ihraç mı etsek 18 Ocak 2022 | 502 Okunma Mantık hak getire 15 Ocak 2022 | 315 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar