Ekseni kim kaydırıyor?

Uluslararası Adalet Divanı'nın İsrail'in Refah'taki askeri eylemlerine son vermesine hükmetmesi, İsrail'in "misillemesiyle" sonuçlandı. Yerlerinden edilen Filistinlilerin çadırlarını vahşice bombalayıp çoluk...

Uluslararası Adalet Divanı'nın İsrail'in Refah'taki askeri eylemlerine son vermesine hükmetmesi, İsrail'in "misillemesiyle" sonuçlandı.
Yerlerinden edilen Filistinlilerin çadırlarını vahşice bombalayıp çoluk çocuğu canlı canlı yakmalarının başka ne anlamı olabilir. Uluslararası hukuku iplemediklerini göstermekten başka.
İsrail sadece uluslararası hukuka karşı değil, yaptığı soykırıma itiraz eden Avrupa devletlerine de misilleme yapmaya başladı.
İrlanda, Norveç ve İspanya'nın bağımsız bir Filistin Devleti'ni tanıma kararının hemen ardından bu ülkelerin temsilciliklerine kısıtlamalar getirdi.
İspanya hükümetinin bu hamlesine ve İspanya Başbakan Yardımcısı Yolanda Diaz'ın "Nehirden denize özgür Filistin!"...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne yapmalı? 15 Haziran 2024 | 190 Okunma Hep aynı numara 13 Haziran 2024 | 1.428 Okunma Aynı amaca hizmet ediyorlar 12 Haziran 2024 | 1.427 Okunma Bu kuralları çiğnemeden olmaz 11 Haziran 2024 | 1.478 Okunma Bizi kim marizliyor? 08 Haziran 2024 | 407 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar