Cehalet Üniversitesi’nden mi mezun oldun?

Sabah Gazetesi Yazarı Salih Tuna'nın bugünkü (18.08.2022)''Cehalet Üniversitesi’nden mi mezun oldun?'' başlıklı yazısı.

Yıllar önce bir televizyon kanalında yaptığım programda kendi alanında otorite kabul edilen son derece saygın konuklar alıyordum.
Editörüm de 15 Temmuz şehitlerinden Mustafa Canbaz kardeşimdi.
Programın benzerlerinden farkı, format gereği program boyunca hiç konuşmayan Erdişko adlı daimi bir "konuğumun" daha olmasıydı.
E tabii gerçek konuk değildi. "Yabancılaştırma efekti" mesabesinde programa "konuşlandırılmıştı" ve mesleği de her hafta değişiyordu. Bir hafta adının altına KJ ile "Canlı et uzmanı" yazarken diğer hafta "Alternatif tıpta çığır açan bilge" olarak karşımıza çıkıyordu.
Gerçek konuklar, Erdişko'nun hiç konuşmamasını hayretle karşılasalar da belli etmemeye çalışıyorlar, nezaketen olsa gerek, reklam aralarında bile nedenini sormuyorlardı.
Lakin, izleyiciler programın moderatörü olarak fakire yükleniyorlar, "Erdişko'ya da sor, neden onu konuşturmuyorsun?" yollu tepki gösteriyorlardı.
Baktık "yabancılaştırmanın" dozu fazla kaçmış, formatta değişikliğe gittik.
Erdişko artık konuşacak, adının altına da KJ olarak "Üniversite mezunu" yazacaktı.
Konuşacaktı ama "Bilmez...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hazır mıyız? 29 Eylül 2022 | 745 Okunma Kılıçdaroğlu, ikisinden birini kessin 28 Eylül 2022 | 581 Okunma Hiç ayık gezmeseydi keşke 27 Eylül 2022 | 1.024 Okunma Memleket ne hale geldi 22 Eylül 2022 | 665 Okunma Saraçhane’deki Aliye kimdi? 21 Eylül 2022 | 597 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar