Çaplarını gördük

AK Parti 17 yıl kesintisiz bir şekilde merkezde, İstanbul başta olmak üzere 25 yıldır da yerelde iktidar olmuştur. Harici ve dahili onca saldırıya rağmen merkezi iktidarını hâlâ sürdürmektedir.

Nerden bakarsanız bakın bu misli görülmemiş siyasi bir başarıdır.
Her şeyden evvel AK Parti kendi başarısının farkına varmalıdır.
Mezkur başarısının üzerinde el ense yatmaması gerektiği gibi İstanbul Belediyesi'ni kaybetti diye de "öldük, yandık, bittik" algısına kapılmamalıdır.
Zira "muarızlarının" özellikle yerleştirmeye çalıştığı bir algıdır bu.
Şayet AK Parti bu zokayı yutarsa sağlıklı bir muhasebe yapmak yerine panikle hareket edecek, "muhaliflerini" iktidara taşıyacak rüzgarı bizzat kendi elleriyle oluşturmaktan öteye geçemeyecektir.
Elbette büyük bir özgüvenle hiçbir gerçekliği savsaklamadan İstanbul seçim sonuçlarını teşrih masasına yatırması gerekiyor.

***
Söylediğim dilimden düşürmediğimdir: İktidarların zehri goygoy ilacı da eleştirel mesafedir.
Ötesi pazarlama memurluğudur.
Yıllar yılı bu hakikati her fırsatta dile getiriyoruz adımız "yandaşa" çıkıyor, herifçioğlu otelde basılıyor, "bağımsız gazeteci" oluyor.
İş bittikten sonra öyle demiştim böyle demiştim demenin anlamı yok.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Neyin peşindesin? 17 Temmuz 2019 | 3.318 Okunma Dine karşı dinin daniskası 16 Temmuz 2019 | 4.675 Okunma Erdoğan’ın cesareti 13 Temmuz 2019 | 4.528 Okunma Zokayı her türlü yuttururlar 11 Temmuz 2019 | 4.680 Okunma Ekrem Bey’in bu tavrını alkışlıyorum 09 Temmuz 2019 | 7.208 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar