Bunu bilir bunu söylerim

Sabah Gazetesi Yazarı Salih Tuna'nın bugünkü (24.11.2022)'' Bunu bilir bunu söylerim'' başlıklı yazısı.

Değerli yazar ve akademisyen Mücahit Gültekin geçen gün algı yönetimi ve manipülasyonda "Gerçeklere yaslanmak" kuralından bahisle şöyle dedi: "Gerçeğe yaslanmak, yalanın bir gerçeğin içinden üretilmesi anlamını taşır. O yüzden çok etkilidir. Bu kural bize şunu söylüyor: Olmayan bir şeyi söyleme, var olan bir şeyi şüpheli hale getir ve yönünü değiştir!.."
Her daim maruz kaldığımız budur.
Mesela, Gladyo'nun savaş uçakları ve tanklarla yaptığı 15 Temmuz'daki saldırıya karşı bu aziz milletin can pahasına direnişine "Tiyatro" diyerek kuşku uyandırmaya çalıştılar.
Terör saldırılarında da benzer tarife uyguladılar.
En son olarak, İstiklal'e yapılan saldırı için "Devlet yaptı" dediler. Bununla da kalmadılar, "Seçim için" yapıldığını iddia ettiler. Hatta "7 Haziran-1 Kasım sürecine" benzettiler.
Başbakanın o vakitler Davutoğlu olduğunu hatırlatıp, "Madem seçim uğruna o kadar insanın ölmesine neden olduğunu düşünüyorsunuz, neden aynı masada omuz omuza muhaliflikler yapıyorsunuz?"...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O diziyi çalmışlar mı? 26 Kasım 2022 | 479 Okunma Bunu bilir bunu söylerim 24 Kasım 2022 | 648 Okunma Çok dindarsın ya... 23 Kasım 2022 | 1.060 Okunma Ölüm hakkında konuşmalıyız 22 Kasım 2022 | 744 Okunma Masayı Erdoğan kurdurdu 19 Kasım 2022 | 563 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar