Bu ikilinin samimiyeti

Millet zaten ondan bundan, hayat pahalılığından öfkesi burnunda, sataşacağı bir yer arıyor! Yeter ki sen hedef göster. Suriyeliler de malumunuz en zayıf halka. Ümit Özdağ işte böyle bir "damar" bulmuş, siyaseten...

Millet zaten ondan bundan, hayat pahalılığından öfkesi burnunda, sataşacağı bir yer arıyor! Yeter ki sen hedef göster.
Suriyeliler de malumunuz en zayıf halka.
Ümit Özdağ işte böyle bir "damar" bulmuş, siyaseten ekmeğini çıkartmaya çalışıyor.
Anketlere bakacak olursak, bu işten hatırı sayılır kazanç da elde etmiş. İlerde ne olur bilemem ama Davutoğlu'nun iki katını elan geçmiş vaziyette.
Peki Davutoğlu ne yapıyor?
Kılıçdaroğlu ve avenesine vaktiyle söylediği "Onlar Ortadoğu bataklığına bulaşmayalım diyecekler ama biz o bataklık dedikleri Şam'ı, Şam-ı Şerif bilmişiz..." şeklindeki o hamasi nutkunu güncelleyerek Ümit Özdağ'a karşı mı çıkıyor?
Yani, sığınmacılara karşı gün geçtikçe artan ırkçı çıkışları mahkûm ederek, bir nevi Ümit Özdağ'ın yaptığının tersinden siyasi kazanç elde etmeye mi gayret ediyor?
Hayır, böyle bir gayreti yok.
"Biz olmasak Tayyip Erdoğan bir hiçti" gibi boş beleş lakırdılardan öteye geçmiyor.
Siyaset arenasındaki...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cehalet Üniversitesi’nden mi mezun oldun? 18 Ağustos 2022 | 847 Okunma Bari sen susmasaydın 17 Ağustos 2022 | 859 Okunma Neden saldırdıkları şimdi daha iyi anlaşılıyor! 16 Ağustos 2022 | 1.287 Okunma Kılıçdaroğlu’na büyük ayıp 13 Ağustos 2022 | 589 Okunma Çok paranız olacak ama... 10 Ağustos 2022 | 758 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar