Biden’ın kapatmaları

ABD'nin Kıbrıs konusundaki dayatmaları karşısında İsmet İnönü, "Yeni bir dünya kurulur ve Türkiye de bu dünyada yerini alır..." diyerek adeta rest çekmişti. O vakit de ABD'nin patronajındaki NATO'nun...

ABD'nin Kıbrıs konusundaki dayatmaları karşısında İsmet İnönü, "Yeni bir dünya kurulur ve Türkiye de bu dünyada yerini alır..." diyerek adeta rest çekmişti.
O vakit de ABD'nin patronajındaki NATO'nun üyesiydik, şimdi de. O vakit de Türkiye'ye karşı Yunanistan'ı arkalamışlardı, şimdi de!
Bir farkla ki, şimdi arkalamakla da kalmadılar, Yunanistan'ı askeri üs merkezi haline getirdiler.
Yetmezmiş gibi Türkiye karşıtı tüm terör örgütlerine de alenen yardım ediyorlar.
Soru şudur:
Dün ABD'ye mezkûr sözle tepki gösteren İnönü'nün CHP'si bugün ne yapıyor?
ABD'nin Yunanistan'ı askeri üs haline getirmesine, PKK ve FETÖ'ye yardım ve yataklık yapmaya devam etmesine, F-35 projesi için verdiğimiz 1 milyar 400 milyon doların üzerine çökmesine, hem hava savunma sistemi (Patriot) vermeyip hem de hava savunma sistemi (S-400) aldığımız için CAATSA yaptırımları uygulamasına günümüz CHP'si ne diyor?
"Günümüz CHP'si" dediğim, başta sevgili Kılıçdaroğlu olmak üzere, Tunç Soyer'den İmamoğlu'na...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Senaryo mu? 01 Ekim 2022 | 362 Okunma Hazır mıyız? 29 Eylül 2022 | 822 Okunma Kılıçdaroğlu, ikisinden birini kessin 28 Eylül 2022 | 582 Okunma Hiç ayık gezmeseydi keşke 27 Eylül 2022 | 1.026 Okunma Memleket ne hale geldi 22 Eylül 2022 | 666 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar