Bay Kemal’in tek umudu

Ne olursa olsun "temsilden" gelen yani belirli bir kesimin desteklediği partiyi "yargı" değil, o "temsilin" sahibi halk kapatabilir. Bunu söyler buna inanırım. Fakat terörle arasında mesafe koyamayanların da siyasetinin meşruiyetine...

Ne olursa olsun "temsilden" gelen yani belirli bir kesimin desteklediği partiyi "yargı" değil, o "temsilin" sahibi halk kapatabilir.
Bunu söyler buna inanırım.
Fakat terörle arasında mesafe koyamayanların da siyasetinin meşruiyetine inanmam.
Unutmayalım ki, ETA'nın siyasi ayağı olan "Batasuna" sırf terörü kınamadığı için kapatılmıştı. Hatta, konu' AİHM'e gitmiş, AİHM İspanya mahkemelerinin mezkûr kapatma kararını yerinde bulmuştu.
HDP'nin de teröristler için "Kandil'e açılan kapı" mesabesinde "hizmet" verdiğini bilmeyen yok. Hiç böyle olmasaydı, Kürt anneler HDP'nin kapısında çocuklarını beklerler miydi?
Oysa aynı HDP sadece Kürtlerin değil Türklerin de oylarına talip olacağını, "kimlik" siyasetini bırakacağını, "Türkiye partisi" gibi hareket edeceğini vaat ederek Meclis'te 3. parti konumuna yükselmişti.
Buna da "Cihangir ahalisi" başta olmak üzere bir hayli sevinen olmuştu.
Fakat çok geçmeden tekrar "kimlik siyasetine" geri döndüler.
Yani, yasama...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bunların adayını gördüm 28 Ocak 2023 | 0 Okunma Ahmaklık zor zanaat 26 Ocak 2023 | 1.203 Okunma Aday olması artık zor 24 Ocak 2023 | 2.980 Okunma O solcular bu sinemacıları görseydi 21 Ocak 2023 | 323 Okunma Şahan, Ata, Yılmaz ve sinema 19 Ocak 2023 | 755 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar