Bari sen susmasaydın

Netflix platformunda yer alan "Türk dizilerinin" ortak özelliği, Türk'ü/Türklüğü illaki aşağılamak mıdır nedir, anlamadım gitti. Belki de bu tür yapımlar hep bana "denk" geliyor! Birini adını vererek...

Netflix platformunda yer alan "Türk dizilerinin" ortak özelliği, Türk'ü/Türklüğü illaki aşağılamak mıdır nedir, anlamadım gitti.
Belki de bu tür yapımlar hep bana "denk" geliyor!
Birini adını vererek daha evvel bu köşecikte dile getirmiştim: Türkler, 6-7 Eylül 1955'te "durduk yere" sağa sola saldıran, Türk bayrakları altında yakıp yıkan vahşi yaratıklar sürüsü olarak resmedilmişti. "Durduk yere" diyorum, çünkü İngilizlerin kumpasına veya Mustafa Kemal Paşa'nın evi üzerinden Gladyo'nun gerçekleştirdiği provokasyona hiçbir şekilde değinilmemişti.
Söz konusu dizi "Türk yapımı" değil de Yunanistan yapımı olsaydı, "Zalim Müslüman Türkler" propagandası için daha başka ne olabilirdi, doğrusu bilemiyorum.
Aynı mecrada bir başka "Türk yapımı" dizinin ilk sezonunda ise daha eski tarihlere, 1940'lara gidiliyor; Türklerin nasıl ırkçı, soykırımcı, faşist bir "geçmişe" sahip olduğu anlatılıyordu.
Geçen gün de yine aynı platformdan başka bir "Türk dizisinde" korkunç bir sahne tasarımına...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’ın o imajı neden bitmedi? 06 Ekim 2022 | 392 Okunma ‘AKP’nin eskilerinin yeni CHP’si 05 Ekim 2022 | 1.112 Okunma Çok güzel bilmiyorsun aferin! 04 Ekim 2022 | 936 Okunma Senaryo mu? 01 Ekim 2022 | 817 Okunma Hazır mıyız? 29 Eylül 2022 | 827 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar