Türk Ordusu Irak'a girdi…

Milletçe morale ihtiyacımız var. Bu ihtiyacı ne kadar karşılar bilemiyorum ama iki haber sunuyorum. MSB'nın ifadesiyle "destan yazan" birliklerimizin operasyonunu uzmanlar ve askerler daha iyi değerlendirecektir. Medyadan özetle:Birinci haber...

Milletçe morale ihtiyacımız var. Bu ihtiyacı ne kadar karşılar bilemiyorum ama iki haber sunuyorum. MSB'nın ifadesiyle "destan yazan" birliklerimizin operasyonunu uzmanlar ve askerler daha iyi değerlendirecektir. Medyadan özetle:

Birinci haber 18.06.2020 Hürriyet: Pençe-Kartal'dan sonra 'Kaplan' da sahada Kuzey Irak'taki terör yuvalarının F-16 ve SİHA'larla yerle bir edildiği Pençe-Kartal harekâtından 48 saat sonra, hava, topçu ve komando birliklerinin katılımıyla Pençe-Kaplan harekâtı başladı. ATAK helikopterleri, SİHA ve F-16'lar hedeflere atışlar yaptı. Topçular 150'den fazla hedefi tam isabetle vurdu, komandolar Şırnak Uludere hattının karşısındaki Haftanin bölgesine girdi. Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak'a kara harekâtının başladığını saat 01.11'de Twitter hesabından yaptığı "Pençe-Kaplan" Operasyonu başladı.

Neden haftanin?

Edinilen bilgiye göre, Şırnak-Uludere hattının tam karşısında bulunması ve bölgenin Şırnak'a geçiş alanı olarak kullanılması nedeniyle Haftanin'e öncelik verildi. Terör örgütü son dönemde bu bölgeden sadece Türkiye'ye değil Suriye'ye de giriş yaparak özellikle Barış Pınarı Harekât bölgesini hedef almaya çalışan kadrolarına lojistik destek sağlıyordu. Harekâtla sadece Kuzey Irak içindeki değil tüm güney hattında Suriye'deki dahil terör ağının parçalanması hedefleniyor.

Hedefler yerle bir

Milli Savunma Bakanlığı, 'Pençe-Kaplan Harekâtı' kapsamında Haftanin bölgesindeki terör hedeflerinin tam isabetli atışlarla yerle bir edildiğini duyurdu. Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Hava Kuvvetleri Komutanlığımız, dün gece başlayan Pençe-Kaplan Harekâtı kapsamında Haftanin bölgesindeki terör hedeflerini tam isabetli atışlarla yerle bir etti" denildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İHD/PKK İstedi, AB Dayattı, Türkiye yaptı (3) 30 Ocak 2021 | 525 Okunma İHD/PKK istedi, AB dayattı, Türkiye yaptı (2) 23 Ocak 2021 | 253 Okunma İHD/PKK istedi, AB dayattı, Türkiye yaptı (1) 16 Ocak 2021 | 533 Okunma Muhasebe (2) 09 Ocak 2021 | 94 Okunma Muhasebe 02 Ocak 2021 | 265 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar