Dünyanın sığınmacı istasyonu Türkiye mi? - 2-

Türkiye, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) kayıtlarına göre, dünyanın en çok sığınmacı barındıran ülkesi. Hem de akıl almaz boyutlarda; bu belli.

Peki dünya, Suriyeli sığınmacılar meselesine nasıl bakıyor? Açıktır ki, sığınmacıların kendi ülkelerine girişine izin vermiyor. Girenler varsa, Suriye'ye değil de Türkiye'ye gönderiyor veya göndermeye çalışıyor. Ama ağzını açan her ülke Türkiye'yi "takdir ediyor, alkışlıyor, bravo" diyor. Sonra da sıkılmadan, "Sığınmacılar Türkiye'de kalmalı, madden desteklenmeli, T.C vatandaşı yapılmalı" ifadesini kullanıyor.

Bu koroda petrol zengini Müslüman Arap ülkeleri de var. Nedense hiçbir ülkenin aklına Suriyeli sığınmacılar, Arap ve Müslüman olduğuna göre, 61 ülkenin üye olduğu "İslam İş Birliği Teşkilatı (İİT) veya 22 Arap ülkesinin üye olduğu Arap Birliği/Arap Ligi bu insanlık meselesine sahip çıkmalı" demek gelmiyor?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koronayla mücadelede aklın ve milletin gücü 28 Mart 2020 | 85 Okunma "Korona" virüsümüz terörizm değil mi?.. 21 Mart 2020 | 141 Okunma Ortak yol haritası ihtiyacı 14 Mart 2020 | 90 Okunma İdlib Cehennemi! 07 Mart 2020 | 284 Okunma İdlib kilidi, hedefler dengeler ve terörizm 22 Şubat 2020 | 149 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar