Hadsizlerden toplum mühendisi olmaz

İslâm dünyasında yan yana getirmekte güçlük çekilen kavramlar arasında İslam ve sanat yer alıyor. Bu durum, İslami aydınlar tarafından sıkça dile getiriliyor. Ancak baktığımızda sanatı...

İslâm dünyasında yan yana getirmekte güçlük çekilen kavramlar arasında İslam ve sanat yer alıyor. Bu durum, İslami aydınlar tarafından sıkça dile getiriliyor. Ancak baktığımızda sanatı olmayan bir medeniyet de yoktur. Maksadı ve programı olmayan bir medeniyet yoktur. Roma’nın, Yunan’ın, Osmanlı’nın… Her medeniyetin bir sanat anlayışı olduğuna dair hemfikir olduğumuzu düşünüyorum.

Toplum mühendisliğine soyunan sözde aydınlarınsa dönem dönem bu milletin değerleri ve dini ile oynaması, aşağılaması kabul edilir değil.

  Gülşen denilen, sözde sanatçı veya minik serçe denilen sebatay artığı, haddini aşarak Adem ile Havva anneye dil uzatacak kadar çirkinleşmişlerdir. 

CHP’nin Milletvekili Selina Doğan, Allah’tan korkmadığını çok rahat söyleyebiliyor. Zeki Alasya denilen sözde sanatçı, çok rahat şu cümleyi sarf edebiliyordu, “Bir sinemada namaz kılınacaksa sinemanın kapalı kalmasını tercih ederim.” 

Bu, oldukça şizofrenlik bir...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye gıda üzerinden biyolojik savaşa hazır mı? 17 Mayıs 2022 | 114 Okunma Birleşmiş Milletler gözetiminde ‘Sessiz İstila’ 10 Mayıs 2022 | 137 Okunma Küresel arzın gıdadaki yangını 03 Mayıs 2022 | 42 Okunma Politikayı bırakın kirlenmiş siyasetin düğümünü çözün 26 Nisan 2022 | 66 Okunma Gıda Üzerinden Türkiye’de Darbe Planları 19 Nisan 2022 | 634 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar