Daha fazla Müslüman öldürmek için yeni tezgâh açılıyor

Ey Ortadoğu’nun kiralık tetikçileri DAİŞ’liler! Amerika Birleşik Devletleri’nde terör eylemleri yapmaya karar vermişsiniz. Fakat bu kötü kararınızdan hemen vazgeçmelisiniz. Çünkü size...

Ey Ortadoğu’nun kiralık tetikçileri DAİŞ’liler! Amerika Birleşik Devletleri’nde terör eylemleri yapmaya karar vermişsiniz. Fakat bu kötü kararınızdan hemen vazgeçmelisiniz. Çünkü size karşı savaşmayan masum insanları katletmek, size ancak cehennemi kazandırır. Onları yaşatmak ise, size cenneti kazandırır. O halde size cenneti kazandıracak işlere yönelmelisiniz. Meselâ Amerikalıları boşu boşuna öldürmek yerine Newyork’u işgal etseniz ve bu büyük şehirde bir “İslâm Devleti” kursanız daha iyi olmaz mı? Zaten sizin de hedefiniz bir İslâm Devleti kurmak değil mi? O halde daha niçin terörde inat ediyorsunuz, bu inadınızla cehennemi kazanıyorsunuz?

Merak etmeyin! Newyork’u işgal etseniz, kurucunuz, kullanıcınız ve patronunuz olan ABD size kızmaz, kızmaya da hakkı yoktur. Çünkü Filistinlilerin topraklarını işgal etmiş ve çoğunu da ele geçirmiş olan İsrail’e ses çıkarmayan ve ses çıkarmadığı gibi Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilân ederek bu işgale ortak olan ABD yönetimi, size hangi hakla ses çıkarabilir ki?! Bu da demektir ki; Newyork’u işgal edebilir ve orada bir İslâm Devleti kurabilirsiniz. ABD nasıl Suriye ve Irak’ta bir terör devleti kurmaya çalışıyorsa, siz DAİŞ’liler Newyork’ta neden bir İslâm Devleti kurmayasınız?

Hem bu devleti kurmakta fazla zorlanmayacaksınız. Çünkü işgal için istediğiniz silahları rahatlıkla alabileceksiniz. Çünkü ABD’nin silah pazarından silah satın almak gayet kolaydır. İstediğiniz adamları temin etmek de zor olmayacaktır. Çünkü Brezilya’nın, Latin Amerika’nın ve Meksika’nın fakir insanlarına bir ilânat yapsanız ve: “Gelin, bize katılın ve bizim askerlerimiz olun. Newyork’un zenginliğini ve servetini sizinle paylaşacağız, sizi ganimetlere boğacağız” deseniz, bu ilânatınız karşısında emin olun o fakir insanlar koşarak gelecek ve sizin askerleriniz olacaktır. Olmaz mı? Bizce olur! İsterseniz deneyin, görün!

O halde Newyork’ta bir İslâm Devleti kurmak varken, teröre ne gerek var? Masum insanları katledip niçin cehennemi kazanasınız? Bu konuda her zaman patronunuz ABD’yi dinlemek zorunda değilsiniz. Siz, “Müslüman” olduğunuzu iddia etmiyor musunuz? O halde patronunuz ABD’den önce yaratıcınız Allah’ı dinlemeniz gerekmez mi? Niçin O’nu dinlemiyorsunuz? O size: “Haksız yere insan öldürmeyin, kötülükten uzak durun, size saldırmayana saldırmayın, insanları hakka dâvet edin” demiyor mu?

O halde terör yapmak yerine Newyork’ta bir İslâm Devleti kurmak daha iyi, daha doğru ve daha isabetli bir iş değil mi? O halde istediğiniz devleti Newyork’ta niçin kurmuyorsunuz? İsterseniz şaklaban kukla Fetullah Gülen’i de bu devletinizin imam ve halifesi yaparsınız, olur biter! Zaten meczup Fetullah Gülen de Amerika’yı bir İslâm Devleti yapmak için oradadır. Sizin teklifinize hayır demeyecek, seve seve kabul edecektir. O halde bu işi gerçekleştirmek varken masum insanları öldürmek niye? Sizin hiç aklınız yok mu? Yoksa patronunuz ABD’nin robotu olmak çok, mu hoşunuza gidiyor? Ama sizin hoşunuza gideni değil, Allah’ın hoşuna gideni yapmanız gerekmiyor mu?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Er ya da geç ‘büyük devlet olma’ hayalimi herkes görecek 30 Kasım 2021 | 136 Okunma Pandemi sonrası güçler savaşı 23 Kasım 2021 | 90 Okunma “Aksakal dünyası” yeniden şekilleniyor 16 Kasım 2021 | 348 Okunma Dünden bugüne diplomasi tarihi 09 Kasım 2021 | 105 Okunma Hırsızlığı kariyer olarak gören zavallı milletim… 02 Kasım 2021 | 253 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar