“Aksakal dünyası” yeniden şekilleniyor

Dünden bugüne siyasette ne değişti hatırlar mısınız? Bütün siyasilerimizin seçim çalışmalarına dem vuranlar, mangalda kül bırakmayanlar vardı… Seçim propagandalarında...

Dünden bugüne siyasette ne değişti hatırlar mısınız? 

Bütün siyasilerimizin seçim çalışmalarına dem vuranlar, mangalda kül bırakmayanlar vardı… Seçim propagandalarında Türkiye’yi uçurmaya söz verenler… Oysa bütün siyasiler, yalanların arkasına sığınarak günü kurtarmak ve koltuğu korumak, iktidarı ele geçirmek derdindeydi. 

Ancak devlet geleneği başat lider öngörüsü, bugün Türk dünyasında Sayın Erdoğan tarafından yeniden şekillendiriliyor. Tarihsel kodlarına bağlı olan Türkiye’nin yeniden uyanışını ve coğrafyasında gücünü yeniden şekillendirişini, mazlumlara yeniden umut olma yolunda ilerleyişini… Tüm bu yol ayrımlarını hep birlikte göreceğiz.

Bir zamanlar rahmetli Özal ‘Türk devletlerini toplayacağım’ demişti. O zaman diliminde kanser hastası Türkiye Cumhuriyeti vardı. Dönemin Başbakanı güçlendirilmiş başkanlık sistemi çağrısı yapınca, sonu ölümle bitti. Peki bugün, Erdoğan Türk dünyasını nasıl bir araya getirdi? 

İlk önce bebek katillerinin yüzüne gerçekleri vurdu, ‘One Minute’...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Er ya da geç ‘büyük devlet olma’ hayalimi herkes görecek 30 Kasım 2021 | 137 Okunma Pandemi sonrası güçler savaşı 23 Kasım 2021 | 90 Okunma “Aksakal dünyası” yeniden şekilleniyor 16 Kasım 2021 | 348 Okunma Dünden bugüne diplomasi tarihi 09 Kasım 2021 | 105 Okunma Hırsızlığı kariyer olarak gören zavallı milletim… 02 Kasım 2021 | 253 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar