ABD’nin, Türkiye’nin üzerindeki kuşatma çemberi

Son zamanlarda ‘Yunanistan’dan başlatılan kuşatma yolu ile Balkanlar’dan, güneyimizde devam eden PKK, YPG ile yol almaya çalışan emperyalist bir düşünceye’ bizi çevrelemeye çalışan derin bir...

Son zamanlarda ‘Yunanistan’dan başlatılan kuşatma yolu ile Balkanlar’dan, güneyimizde devam eden PKK, YPG ile yol almaya çalışan emperyalist bir düşünceye’ bizi çevrelemeye çalışan derin bir aklın operasyonlarıyla karşı karşıyayız. 

Azerbaycan-Ermenistan savaşını hazmedemeyen küresel aklın merkezi, Türkiye’yi karanlık bir odağa çekmek üzere yeni oyunlar peşinde koşmaktadır. 2023 vizyonuna gireceğimiz hazırlık sürecinde Amerika’daki önemli düşünce kuruluşları, 25 ülke üzerinden yeni operasyonlar deniyor.

Bu operasyonların başında Türkiye geliyor. İşgal, ayaklanma ve iç savaş yöntemleri ile bölünmeye götürüleceği çok net bir şekilde Amerikan düşünce kuruluşları tarafından tartışılmaktadır. 

Türkiye’deki hükumet sistemini beğenmediğini söyleyen ABD’nin 2013 yılındaki gezi eylemleri ile yol almaya çalışan, 15 Temmuz’da Türkiye’ye karşı açık darbe kartını oynayan aklı, yeni operasyonlara girecek. 

Türkiye ile ilgili işgal planları üzerine çalışan, en az üçe bölünmesi şeklinde fikir...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Oligark bürokrasi, iktidar yönetimini esir alıyor… 26 Ekim 2021 | 154 Okunma Osmanlı’dan miras kalan bakiyemiz, Afrika! 19 Ekim 2021 | 119 Okunma Siyasetin politik söylem çıkmazı 12 Ekim 2021 | 57 Okunma Kim demiş Erdoğan yalnız? 05 Ekim 2021 | 391 Okunma Siyasal İslam’ın Kemalizm oryantali 28 Eylül 2021 | 203 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar