ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Medyanın 28 Şubat Kripto Kafası Neyin Peşinde?

“Medya üzerinden yeni algı savaşları mı başladı?” sorusunu uzun bir süredir düşünüyorum .

Sabri Balaman
Sabri Balaman Yeni Akit Gazetesi
13 Mart 2018 | 54

“Medya üzerinden yeni algı savaşları mı başladı?” sorusunu uzun bir süredir düşünüyorum. Değerli okuyucularım son iki aydır Doğan Medya Grubu görsel ve yazılı basın ile gündemi belirlemeye başladı. Çok ilginç tespitlerde bulunduklarını söylemek gerek ki haklarını da teslim edelim. “Nedir hakları?” diye soracak olursanız; millet ve devlet yararına olmadığını ifade edebilirim. Buyurun birlikte göz atalım… 

Doğan Grubu ile beraber ulusal medyanın son iki aydır cemaatleri gündeme getirdiğini ve cemaatler üzerinden İslam karşıtı bir oluşum ve taraftar oluşturduğu gözlerden kaçırılmamalı. 

Tek amacın İslam düşmanlığı adı altında yeni bloklar oluşturmak ve 28 şubat kafasının kripto yapılanmasının aslında devamını sağlamak olduğunu görmekteyiz.

Türkiye’de cemaatlerin hep birilerinin gözdesi olduğunu bilmekte fayda var. Cemaatlerin Türk toplumunun yaşamsal alanında önemli bir yere sahip olduğunu, feodal yapı itibari ile de bağlantılarda temel referans olduğu bilinmektedir. Türk cemaat yapılanmasının son zamanlarda Hasan Sabbah veya Kesnezani Tarikatı gibi FETÖ cemaat yapılanması gibi algılarla akla getirilmesi karanlık odakların Türkiye üzerinden yeniden bir operasyona tabi tutulduğu anlamını pekâlâ taşıyabilir. 

Yabancı istihbaratların zaman zaman Türkiye’deki cemaatleri kullandığını biliyoruz. Bunu tarihimizden kaynak olarak Menemen hadisesinin bir İngiliz istihbarat olayı olduğunu gösterebiliriz. Laik cumhuriyeti ayakta tutmak için Kubilay öldürülerek cemaatler hedefe koyulmuştur. 

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER