ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Siyonist Aklı ve ABD’nin İpi İle Kuyuya İnilmez

ABD ile AB ülkelerinin sosyal medya organları Türkiye’nin başlatmış olduğu Afrin harekâtını sivil ölümler ve göç zorlamaları altında şimdiden karalama kampanyalarına başladılar .

Sabri Balaman
Sabri Balaman Yeni Akit Gazetesi
13 Şubat 2018 | 52

ABD ile AB ülkelerinin sosyal medya organları Türkiye’nin başlatmış olduğu Afrin harekâtını sivil ölümler ve göç zorlamaları altında şimdiden karalama kampanyalarına başladılar. “Sivil ölümlerin başladığını duyuyor, endişe ediyoruz” ifadelerini kullanarak politik üç maymunları oynamaya başladılar. 

ABD ve AB yıllarca sömürgeci işgalci zihniyetle hareket ettiği için Türkiye’yi kendileri gibi göstermeye çalışıyor. Unutmasınlar ki; tarihi şanla, şerefle dolu bu millet mazlumların haklarını nasıl koruyacağını iyi bilir. Dokuz askerimizi şehit eden YPG’li hainlerin, sivilleri kullanarak askerlerimize saldırı yaptığını unutmayalım. Aynı tuzak ABD askerlerine yapılmış olsaydı binlerce sivil katledilirdi. İşte alçaklar ile aramızdaki fark budur. 

 CNN’in “Türkiye, Afrin’de katliam yapıyor” diye algı yönettiği gün, yalan haberlerin ötesinde Suriye’de gerçekten de siviller katlediliyordu. Şam’ın Guta semti ile İdlib’in Marat el Numan kasabasında toplamda 70’den fazla sivil Esad Rejimi ve ABD tarafından öldürüldü. Üstelik Esad rejimi bu saldırılarında ABD’nin “kırmızıçizgimizdir” dediği kimyasal gazlar kullandı. Bunu görmezden gelen yabancı basının işi ise varsa yoksa Türkiye karşıtı haber yapmak…

Afrinlilerin hayatlarından “endişe duyduklarını” iddia eden AB ve ABD’li siyasetçilere ve medyacılarına soruyoruz: Siz ABD’nin sivil katliamları karşısında hiç endişe duydunuz mu? Endişe duyduysanız ABD ordusuna neden engel olmadınız? Engel olamadıysanız bunun hesabını ABD yönetiminden neden sormadınız? Yoksa ABD yönetiminin “yanlışlıkla vurduk, istemeden oldu” sözlerini yeterli bularak endişeleriniz zail mi oldu? Alçaklığın tarifini soracak olursanız buyurun açık örnekleri buradadır.

Madem ABD’nin ve Beşar Esad’ın sivil katliamları karşısında “teröristlerle savaşıyoruz” ve “yanlışlıkla vurduk” sözlerini yeterli bulup sustunuz ve hesap sormadınız. Türkiye›den hesap sormak hakkını elde edebilmek içinse, önce ABD ve Beşar Esad’ın sivil katliamlarının hesabını sormalısınız. Eğer hesap soracak bir durum yoksa bu Türkiye için de geçerlidir. Çünkü Türkiye de “teröristlere karşı” savaşıyor ve siviller konusunda hiçbir ülke Türkiye kadar duyarlı değildir.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER