Seçimin kazananı millet oldu!

Muhalefetin kronik “sandıkta hile var” yollu iddiası bu seçimde de ilk savunu mekanizması yapılmaya adaydı. Sandıklardaki her aşamayı gözlemleyen muhalefet için kazanacaklarına dair inanç o denli...

Muhalefetin kronik “sandıkta hile var” yollu iddiası bu seçimde de ilk savunu mekanizması yapılmaya adaydı. Sandıklardaki her aşamayı gözlemleyen muhalefet için kazanacaklarına dair inanç o denli pekiştirilmişti ki Muharrem İnce’nin “Hile var” değil de “Adam kazandı” kabullenişini envai çeşit entrika ile değme senaristlere taş çıkarırcasına yorumlamaları karşısında aklımız dumura uğradı!

Muhalifliğin kronikleşmesinin, şahıslarda kesif bir sukut-i hayale yol açacağını elbet biliyorduk da bu denli psikolojik hasara sebep olduğunun farkında değildik!

Uçan mühürlerden, Muharrem İnce’nin kaçırılmasına-ailesinin rehin alınmasına değin geniş yelpazedeki iddialar muhalefetin hassaslaşan psikolojileriyle birlikte camiayı sürükleyenlerin yönlendirici politikalarının etkisi yadsınamaz.

Anlı şanlı anketçilerinden, ünlü şöhretli gazetecilerine-yazarlarına, deneyimli politikacılarına kadar yığınla kişi, kaybedeceklerini bilmelerine rağmen kendi cenahlarını kazanacaklarına inandırmışlardı!

Söz konusu zatların ifadelerinden de anlaşıldığı üzre bu, mahalleyi çalıştırma, tüm imkânları seferber edip seçimde potansiyeli zirveye taşıyabilme muradından çok başka bir tutumdu!

CHP baskısından korkup gerçekleri gizleme, muhalefeti kazanacağına inandırıp gaza getirme gibi ilginç hakikat ve amaçlar, muhalif seçmen için sonuçları kötü bir sürprize dönüştürmeye yetmişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
28 Şubat: Bir mazi hikâyesi mi? 24 Şubat 2019 | 6.536 Okunma Kurban bir ibadet, kurban bayramı bir ferahlamadır! 26 Ağustos 2018 | 4.090 Okunma ABD açıktan saldırıyor! 12 Ağustos 2018 | 6.483 Okunma KADEM ve cinsiyet adalet 29 Temmuz 2018 | 7.427 Okunma 15 Temmuz: Millet kazandı! 15 Temmuz 2018 | 6.890 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar