Müftüler nikâh kıyarsa laiklik elden gider

Bunu ben değil müzmin kadın hakları savunucuları(!) ve laikler söylüyor. Hatta konuyla ilgili iddialara bakarsak müftüler nikâh kıyarsa çok eşlilik artacak, laik Türkiye bitecek, şimdiye dek kazanılmış...

Bunu ben değil müzmin kadın hakları savunucuları(!) ve laikler söylüyor. Hatta konuyla ilgili iddialara bakarsak müftüler nikâh kıyarsa çok eşlilik artacak, laik Türkiye bitecek, şimdiye dek kazanılmış kadın hakları yerle yeksan olacakmış!

Böyle söyleyince herkesin az biraz huzursuzlanıp değişikliğin pek de hayra alamet görünmediği fikrine kapılması olası!

Çok eşliliği teşvik edeceği, kadın haklarını bitireceği iddiasının çoğu kadını, laikliği yok edeceği savının da belli bir kesimi rahatsız etmesi mümkün.

Mümkün değil de olağan sonuç demek lazım belki de; öyle ya aksini beklemek fazla safdillik olur!

Müftülerinin resmi nikâh kıymalarının laiklik ve kadın haklarıyla böyle bir göbek bağı içinde olmalarına şaşırsak da köy muhtarlarına da verilecek aynı yetkinin kapsam dışı kalması manidar!

Kadın derneklerinden, devletin kadrolu memurları müftülerin, kayıt altına alarak kıydıkları resmi nikâhın laiklik ve kadın hakları ilintisi üzerine daha aydınlatıcı açıklamalar bekliyoruz; bağlantıyı tam olarak açıklayamadınız baylar/bayanlar!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
28 Şubat: Bir mazi hikâyesi mi? 24 Şubat 2019 | 6.484 Okunma Kurban bir ibadet, kurban bayramı bir ferahlamadır! 26 Ağustos 2018 | 4.078 Okunma ABD açıktan saldırıyor! 12 Ağustos 2018 | 6.468 Okunma KADEM ve cinsiyet adalet 29 Temmuz 2018 | 7.316 Okunma 15 Temmuz: Millet kazandı! 15 Temmuz 2018 | 6.870 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar