Güncel din ne demek?

Şahsımızı takip edenler bilir. Birkaç kez yazılarımızda daha fazla sayıda da sosyal medyada, din adamı ile toplum arasında fark edilmeyen bir kopukluk olduğundan bahsetmişizdir.Gerçi “din adamı”...

Şahsımızı takip edenler bilir. Birkaç kez yazılarımızda daha fazla sayıda da sosyal medyada, din adamı ile toplum arasında fark edilmeyen bir kopukluk olduğundan bahsetmişizdir.

Gerçi “din adamı” tanımının bizim inancımızdaki yerine ilişkin bir tartışma mevzuumuz da bulunur ya, neyse…

Meseleye dair ana mesajımızı vermek için daha evvel konuya dair konuştuklarımızın üzerinden geçmek kâfi aslında.

Din adamı-toplum arasındaki kopukluğa, din adamlarının -asosyal- sadece kendi yapıları içerisindeki -mahfuz- bir alanda yaşamalarının oluşturduğu sonuca sıklıkla dikkat çekiyoruz.

Tabiri caizse kitaplar dünyasında ve kendi korunaklı camialarının içinde sürdürülen yaşamın sosyal hayattan nasıl bir kopukluğa yol açtığına sıklıkla değiniyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
28 Şubat: Bir mazi hikâyesi mi? 24 Şubat 2019 | 6.482 Okunma Kurban bir ibadet, kurban bayramı bir ferahlamadır! 26 Ağustos 2018 | 4.078 Okunma ABD açıktan saldırıyor! 12 Ağustos 2018 | 6.468 Okunma KADEM ve cinsiyet adalet 29 Temmuz 2018 | 7.313 Okunma 15 Temmuz: Millet kazandı! 15 Temmuz 2018 | 6.868 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar