Kaşıkçı olayı Riyad’ın miladı olacak mı?

İstanbul’daki Suudi Arabistan başkonsolosluğuna girdikten sonra haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı, sadece Suudi Arabistan sonrası değil, bölgesel dengeler açısından da milat olacak gibi...

İstanbul’daki Suudi Arabistan başkonsolosluğuna girdikten sonra haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı, sadece Suudi Arabistan sonrası değil, bölgesel dengeler açısından da milat olacak gibi görünüyor. 

Kaşıkçı’nın kaybolduğu gün biri sabaha karşı, diğeri öğleden sonra İstanbul’a inen iki uçağın dönüşte Riyad’a giderken uğradığı Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri durakları olağan şüpheliler listesini açıkça ortaya koyarken, bu liste açısından da sonun başlangıcına işaret etti. 

Suç ortaklığı/kardeşliği formatında devam eden Suudi Arabistan-Mısır-BAE-Bahreyn cephesine İsrail-ABD tarafından verilen destek, atılan format da hiç bu kadar elleri kirli bir şekilde yakalanmamıştı. 

Bu yazıyı yazarken Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda yapılacak olan olay yeri incelemesi i&

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul’da tarihi dörtlü zirve ve mevcut uluslararası iklim 28 Ekim 2018 | 6.555 Okunma Riyad krizden çıkış yolu arıyorsa 24 Ekim 2018 | 5.363 Okunma Katil ve itiraflar: Riyad’ın yeni 11 Eylül’ü 21 Ekim 2018 | 5.743 Okunma Kaşıkçı olayı Riyad’ın miladı olacak mı? 16 Ekim 2018 | 6.354 Okunma Cemal Kaşıkçı vakası ve odanın ortasında duran fil 14 Ekim 2018 | 5.974 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar