Yeni nesil OSB’ler: Erdal Bahçıvan’a açık mektup

Sayın Erdal Bahçıvan,Yaptığınız “yeni nesil OSB çağrısı” üzerine, sorunun değişik bağlamlarına değinen, doğru içgörülere bizleri taşıyacağını...

Sayın Erdal Bahçıvan,

Yaptığınız “yeni nesil OSB çağrısı” üzerine, sorunun değişik bağlamlarına değinen, doğru içgörülere bizleri taşıyacağını düşündüğüm çerçeveyi 8 ayrı yazıda paylaştım. Yeni nesil OSB’leri tasarlarken zihni modelimizde hangi değişkenlerin irdelemesi gerektiği üzerinde durdum.

Yaptığımız araştırma, inceleme, yorum ve haberlerimizde bir “metot eksikliği” olup olmadığını sürekli sorguluyorum. Biliyorum ki, bir insanın “kendi yanılmazlığına inanması” kadar tehlikeli başka hiçbir şey yoktur. Bu temel ilke nedeniyle hemen her yazıda, eksiklerimin tamamlanmasını, yanlışlarımın düzeltilmesini okuyucudan istiyorum.

Sayın Başkan,

Çağrınızla ilgili yazdıklarımın daha net anlaşılması için önemli bir anıyı paylaşmak istiyorum: 1960’lı yılların başlarında Kalkınma Planı hazırlıkları tamamlanıyor; DPT Müsteşarı Emekli Kurmay Albay Şinasi Orel’e sunuluyor. Osman Nuri Torun, Attilla Karaosmanoğlu, Attilla Sönmez, Nejat Erder gibi planının teknik yöneticileri çalışmanın çok beğenileceğinden emindirler.

Müsteşar Şinasi Orel plan metnini özenle okuyor; renkli kalemlerle çizerek Nazilli basmasına dönüştürüyor. Atilla Karaosmanoğlu’nu çağırıp,”Bu plan eksik” diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doğu Karadeniz Havzası turizmi nasıl planlanmalı? 27 Eylül 2018 | 109 Okunma Ali Gevgilili entelektüel korkaklardan değildi 20 Eylül 2018 | 68 Okunma Teslim olmayalım önlem alalım 13 Eylül 2018 | 71 Okunma Ordulular “istikrar” ve “sağlam gelecek” arıyor 06 Eylül 2018 | 113 Okunma Bu noktadan sonra ne yapmalıyız? 30 Ağustos 2018 | 81 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar