Yeni Akit gazetesinin pası üzerine

Yeni Akit gazetesindeki dostlarımız yazılarımı zaman zaman iktibas ediyorlar. Geçen hafta iki yazımı peş peşe iktibas ettiler. Kendilerine müteşekkirim. Ancak son yazımdan Çarşamba günü...

Yeni Akit gazetesindeki dostlarımız yazılarımı zaman zaman iktibas ediyorlar. Geçen hafta iki yazımı peş peşe iktibas ettiler. Kendilerine müteşekkirim. Ancak son yazımdan Çarşamba günü yaptıkları iktibasın başında bana bir pas verdiler.

Son yazım hatırlayacağınız gibi Baykal’ın peygamberlik müessesesine yaptığı saygısızlık ve bu saygısızlığı kendince uydurduğu bir tarif üzerinden sürdürmesine verdiğim tepki idi.

***

İktibasın başında attıkları pasta diyor ki dostlarımız: “Kaset skandalı, Baykal’ın son rezaletinden daha mı hafifti Resul Bey?”

Bu pas falsolu bir pas oldu ve bana attıkları bu hatalı pası düzeltmem gerekir diye düşündüm.

Cevap veriyorum:  Evet son rezalet, kaset skandalından daha ağırdır değerli dostlarım.

Kaset skandalı adamın özel hayatında gizlice irtikap ettiği bir rezaletin gün yüzüne çıkmasıdır. Şahsını ilgilendirir.

Zaten genel başkanlıktan olmak gibi bir bedel de ödemiştir.

***

O skandalın bir yanı budur.

Bir yanı da o skandalın ortaya çıkış şekliye ilgilidir ki onu tasvip etmemiz mümkün değildir. Kişilerin özel hayatlarını konut veya bürolarını izleyip kayıt altına almak ve bunu yaymak ne insanidir, ne ahlakidir ne de İslâmidir.

Bizim ilkelerimiz arasında insanların özel hayatlarını gözetlemek yoktur, inancımıza göre de haramdır. Hasmımız da olsa insanların özel/gizli hayatlarını gözetlemek biz Müslümanların ilkelerine aykırıdır.

Dinimiz insanların özel hayatlarını gözetlemeyi yasaklamıştır. Kuran’dan hadisten ve mezhep imamlarından nakiller yapabilirim ama bu sütun onlara yetmez.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul Sözleşmesi ve Ayasofya 07 Temmuz 2020 | 2.880 Okunma Baroların sicili temiz mi?! 05 Temmuz 2020 | 223 Okunma FETÖ'cü değildi ama! 30 Haziran 2020 | 3.789 Okunma Kadının adı vardı ama kendisi yoktu! 28 Haziran 2020 | 166 Okunma Türkiye-Mısır savaşı mı? 23 Haziran 2020 | 3.515 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar