Yeni Akit gazetesinin pası üzerine

Yeni Akit gazetesindeki dostlarımız yazılarımı zaman zaman iktibas ediyorlar. Geçen hafta iki yazımı peş peşe iktibas ettiler. Kendilerine müteşekkirim. Ancak son yazımdan Çarşamba günü...

Yeni Akit gazetesindeki dostlarımız yazılarımı zaman zaman iktibas ediyorlar. Geçen hafta iki yazımı peş peşe iktibas ettiler. Kendilerine müteşekkirim. Ancak son yazımdan Çarşamba günü yaptıkları iktibasın başında bana bir pas verdiler.

Son yazım hatırlayacağınız gibi Baykal’ın peygamberlik müessesesine yaptığı saygısızlık ve bu saygısızlığı kendince uydurduğu bir tarif üzerinden sürdürmesine verdiğim tepki idi.

***

İktibasın başında attıkları pasta diyor ki dostlarımız: “Kaset skandalı, Baykal’ın son rezaletinden daha mı hafifti Resul Bey?”

Bu pas falsolu bir pas oldu ve bana attıkları bu hatalı pası düzeltmem gerekir diye düşündüm.

Cevap veriyorum:  Evet son rezalet, kaset skandalından daha ağırdır değerli dostlarım.

Kaset skandalı adamın özel hayatında gizlice irtikap ettiği bir rezaletin gün yüzüne çıkmasıdır. Şahsını ilgilendirir.

Zaten genel başkanlıktan olmak gibi bir bedel de ödemiştir.

***

O skandalın bir yanı budur.

Bir yanı da o skandalın ortaya çıkış şekliye ilgilidir ki onu tasvip etmemiz mümkün değildir. Kişilerin özel hayatlarını konut veya bürolarını izleyip kayıt altına almak ve bunu yaymak ne insanidir, ne ahlakidir ne de İslâmidir.

Bizim ilkelerimiz arasında insanların özel hayatlarını gözetlemek yoktur, inancımıza göre de haramdır. Hasmımız da olsa insanların özel/gizli hayatlarını gözetlemek biz Müslümanların ilkelerine aykırıdır.

Dinimiz insanların özel hayatlarını gözetlemeyi yasaklamıştır. Kuran’dan hadisten ve mezhep imamlarından nakiller yapabilirim ama bu sütun onlara yetmez.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Belediyeler terör örgütüne teslim edilemez! 20 Ağustos 2019 | 39 Okunma Ebeveynler ve çocuklar aynı dünyada yaşamıyor! 18 Ağustos 2019 | 130 Okunma Cemaatler denetlenmeli-2 13 Ağustos 2019 | 391 Okunma Cemaatler ve tarikatlar denetlenmeli! 11 Ağustos 2019 | 260 Okunma ABD dost da değildir ortak da! 06 Ağustos 2019 | 141 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar