Yanlış yoldasınız sayın başkanlar!

Geçen hafta göndereni belli olmayan bir sarı zarf getirdi kargo. Önce tereddüt ettim alıp almamakta. Ama belki göndericisi unutmuştur hüsnü zannıyla kabul ettim. Açtığımda gördüm ki unutma...

Geçen hafta göndereni belli olmayan bir sarı zarf getirdi kargo. Önce tereddüt ettim alıp almamakta. Ama belki göndericisi unutmuştur hüsnü zannıyla kabul ettim.

Açtığımda gördüm ki unutma falan değil, isimleri görürse alıcı belki kabul etmez düşüncesiyle gönderen özellikle gizlenmişti.

Zarfın içinden 16, 17, 20 ve 21. dönem TBMM başkanlarına ait bir gönderi ve ilişiğinde daha önce bazı eski vekillerle yaptıkları 17 Ocak 2017 tarihli bir basın açıklaması çıktı.

***

Altında İ. Kaya Erdem, Hüsamettin Cindoruk, Hikmet Çetin ve Ömer İzgi beylerin isimleri yazılı, imzasız ve mühürsüz bir mektup.

Referandumda HAYIR cephesine destek vermek için eski vekillerden imza topluyorlarmış bu dört sabık başkan.

Hikmet Çetin’ibir kenara koyarsak diğer üçünün geleneğinde başkanlık sistemini savunan liderlerin varlığını bilmeyen yok.

Fakat öyle anlaşılıyor ki dertleri sistem falan değil dertleri başka.

***

Dertlerinin ne olduğu 17 Ocak 2017 tarihinde yaptıkları  basın açıklamasının baş kısmında yer alan ‘Bizler anayasanın başlangıç kısmında yazılı Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesine özüyle ve sözüyle bağlı kişiler olarak’ cümlesinden anlaşılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul Sözleşmesi ve Ayasofya 07 Temmuz 2020 | 2.880 Okunma Baroların sicili temiz mi?! 05 Temmuz 2020 | 223 Okunma FETÖ'cü değildi ama! 30 Haziran 2020 | 3.790 Okunma Kadının adı vardı ama kendisi yoktu! 28 Haziran 2020 | 166 Okunma Türkiye-Mısır savaşı mı? 23 Haziran 2020 | 3.515 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar