Yalanın menzili kısa olur

Uçkuruna sahip olamadığından ötürü makamını terk etmek zorunda kalan ve son zamanlarda boş boş konuşmayı yeğleyen CHP’nin sabık genel başkanı yine inciler döktürmüş! Hazret...

Uçkuruna sahip olamadığından ötürü makamını terk etmek zorunda kalan ve son zamanlarda boş boş konuşmayı yeğleyen CHP’nin sabık genel başkanı yine inciler döktürmüş!

Hazret referandumda ‘hayır’ oyları galip gelecek hülyasına dalmış ve buyurmuş ki, ‘Eğer hayır oyu çıkarsa Anadolu'yu istiladan o gün kurtarmış gibi sevineceğiz. Devletimize kavuşmuş gibi, cumhuriyetimize kavuşmuş gibi, milletimizin egemenliğini korumuş gibi sevineceğiz.’

Hani derler ya ‘İki insan çeşidi vardır: Zaman geçtikçe hatalarıyla yüzleşen, zaman geçtikçe yüzsüzleşen.’

Yüzsüzlüğün bu kadarına pes doğrusu.

***

Milletin 67 senedir toz bezi niyetine bile kullanmak istemediği bu politik düşünce sahipleri kendilerini hala bulunmaz Hint kumaşı zannetmek gibi bir aymazlığın içindeler.

Bu politikdüşüncenin şimdiye dek yaptığı en iyi şey her seçimde kaybetmek değilmiş gibi kendi çöplüklerinde nutuk atarak birbirlerini ağırlıyorlar.

Bununla yetinseler, ‘bırak avunsunlar’ der geçersin. Ama ‘evet’ oyu verenleriişgalci ilan etmek, devlet düşmanı görmek, cumhuriyet karşıtı göstermek ve milli egemenliğe muhalifmiş gibi itham etmek, boşboğazlığın ötesinde kutuplaşma fitnesini körüklemek demektir.

***

İsli kazanın yanında oturana da is bulaşır der atalar. O böyle söyler de yanındaki geri kalır mı. Geçen hafta kendi çöplüğünde öterken ölçüyü kaçırıp milleti deniz dökme tehdidi savuran hadsiz de şecaat arz ederken sirkatin söylemeye devam etmiş.

Seçim bölgesinde çalışma yapmak için gittiği bir ilçede yuhalanan ve taşlanan bu kasaba politikacısı kendi taraftarlarına yaptığı konuşmada diyor ki:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Baroların sicili temiz mi?! 05 Temmuz 2020 | 219 Okunma FETÖ'cü değildi ama! 30 Haziran 2020 | 3.787 Okunma Kadının adı vardı ama kendisi yoktu! 28 Haziran 2020 | 158 Okunma Türkiye-Mısır savaşı mı? 23 Haziran 2020 | 3.515 Okunma “Başka başkentlerin gözüyle bakmak” 21 Haziran 2020 | 154 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar