Türkiyeli biriyle konuşmaktan keyif alıyorlar!

Bugüne kadar İslam ülkeleri arasında görme fırsatı yakalayamadığım üç ülke oldu. Mısır, Irak ve İran. Bunlardan en fazla merak ettiğim ülke de İran'dı.Özellikle devrimden...

Bugüne kadar İslam ülkeleri arasında görme fırsatı yakalayamadığım üç ülke oldu. Mısır, Irak ve İran. Bunlardan en fazla merak ettiğim ülke de İran'dı.

Özellikle devrimden sonrasını merak ediyordum.

Merkezi Ankara'da bulunan Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı'nın Üçbey Turizm ile İran'a düzenlediği gezi mesajını görünce katılmaya karar verdim.

21-28 Kasım tarihleri arasında Tahran, İsfahan, Şiraz ve Tebriz merkezli yoğun bir seyahatti.

1979'dan beri mollaların yönetimindeki İran hakkında lehte aleyhte çok yayın yapıldı. Baskı rejimi olarak niteleyenler olduğu gibi örnek İslami rejim olduğunu iddia edenler de bulundu.

Doğrusu ne bir baskı ne de örnek bir İslami rejim görüntüsü vardı İran'da.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine bir yerlerden düğmeye mi basıldı?! 23 Ocak 2022 | 57 Okunma Yunan'a hatırlatılması gereken tek şey, tekrar 3 mile dönmek olmalıdır! 18 Ocak 2022 | 271 Okunma Star Gazetesi Yazarı Resul Tosun: ‘’ABD'ye güvenenler tekerlerine sarılacakları uçak bile bulamayacaklar!’’ 16 Ocak 2022 | 509 Okunma CHP'nin kılavuzları! 11 Ocak 2022 | 471 Okunma Adalet mülkün temelidir 09 Ocak 2022 | 126 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar