‘Siyaset değil, itikad meselesidir!'

İBB, Şeb-i Arus’u Türkçe Kuran, kadın erkek karışık sema ile hatırlayınca haklı olarak CHP’nin iktidar yılları hatırlandı.Murat Bardakçı, durumu, ‘halis-muhlis ciddiyetsizliktir, ...

İBB, Şeb-i Arus’u Türkçe Kuran, kadın erkek karışık sema ile hatırlayınca haklı olarak CHP’nin iktidar yılları hatırlandı.

Murat Bardakçı, durumu, ‘halis-muhlis ciddiyetsizliktir, cehalettir ve geleneklere tecavüzdür!’ diyerek eleştirdi ve tek parti günlerine gönderme yaparak buna tevessül edenlere düşen ‘İstiklâl Mahkemeleri’ni yeniden kurup ibret-i âlem için şöyle birkaç yüz kişiyi sallandırıvermek!’ ifadesiyle müthiş bir ironi yaptı.

Nuh Albayrak da, ‘ Oy verenleri tenzih ederim ama CHP siyaset değil, itikad meselesidir.’ diyerek noktayı koydu.

Evet, CHP yönetici kadrosunun din ve dini konulardaki tavrı Yaşar Nuri Öztürk’ün dediği gibi ’CHP yönetimi iliklerine kadar işlemiş İslam nefreti ve üzerinde dindışılık, Kuran dışılık örtüsü bulunan bir yönetimdir.’(2 Kasım 2003, Star)

Kılıçdaroğlu döneminde bu örtüyü aralama teşebbüsleri oldu ancak İstanbul gibi önemli bir şehirde

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Gara' tarihi bir destandır! 23 Şubat 2021 | 1.102 Okunma İslami camianın en muteber şahsiyetlerinden biriydi! 21 Şubat 2021 | 1.126 Okunma CHP'nin İnce sorunu! 16 Şubat 2021 | 470 Okunma Sevgililer Gününü kutlamamak boşanma sebebi sayılabilirmiş! 14 Şubat 2021 | 468 Okunma Zulmen idam edilen İskilipli Atıf Hoca! 09 Şubat 2021 | 2.352 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar