Seçmen kimi tercih eder sizce?

Gece yarısı herkes uykudayken Ermenistan, Gence’ye gönderdiği füzelerle doğrudan sivilleri hedef aldı. 13 sivil hayatını kaybetti, onlarcası yaralandı, meskenleri yerle bir oldu. Tartışmasız bir savaş suçu ...

Gece yarısı herkes uykudayken Ermenistan, Gence’ye gönderdiği füzelerle doğrudan sivilleri hedef aldı. 13 sivil hayatını kaybetti, onlarcası yaralandı, meskenleri yerle bir oldu.

Tartışmasız bir savaş suçu irtikap edildi.

Peki çağdaş dünya ne yaptı? İnsan haklarından bahseden o demokrasi havarisi ülkeler ne tepki verdi?

Hiç.

Dahası o anlı şanlı haber ajansları bu savaş suçunu haber olarak bile vermedi. CNN ve BBC baş kesen İslami terör haberlerini manşet yaptı. Reuters ise Trump’ı manşete taşıdı Gence katliamına hiç yer vermedi.

Sorunu çözme eksenli MİNSK grubu (Rusya, ABD, Fransa) üyeleri bırakın kınamayı Ermenistan’a destek olmayı tercih etti. Rusya ateşkes hamlesiyle Ermenistan’a açıktan destek olmayı tercih etti. Fransa meclisi Karabağ’ı resmen tanıma tartışmalarına sahne oldu. ABD dış bakanı Ermenistan’ın savunma hakkından bahsetti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçmen kimi tercih eder sizce? 18 Ekim 2020 | 231 Okunma Dostların ve kardeşlerin siyasi ihtilafı! 13 Ekim 2020 | 214 Okunma Akıncı mı Tatar mı?! 11 Ekim 2020 | 471 Okunma HDP kapatılmalı mı? 06 Ekim 2020 | 872 Okunma Cihad ulvi bir kurumdur 04 Ekim 2020 | 90 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar