Rant mı milli çıkar mı?

Muhalefet, hükümetin İstanbul Havalimanı, Avrasya Tüneli, Osman Gazi Köprüsü gibi abidevi eserlerini karalamak için 'yatırıma değil ranta karşıyız' diyerek gerçekleri çarpıtmaktadır.Döviz...

Muhalefet, hükümetin İstanbul Havalimanı, Avrasya Tüneli, Osman Gazi Köprüsü gibi abidevi eserlerini karalamak için 'yatırıma değil ranta karşıyız' diyerek gerçekleri çarpıtmaktadır.

Döviz üzerinden geçiş ücretlerinin belirlenmesi konusunda tutundukları dalın üzerine bir yığın asılsız bilgi ekleyerek Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı projelerini karalayıp iktidarı yıpratmaya çalışıyorlar.

Oysa o projelerin hepsi Türkiye'nin çıkarına olduğu gibi hiçbirinde de devlet zarara uğratılmamış aksine devlet kâr etmiştir.

''Kamu Özel İşbirliği Nedir?

Ülkelerin politikalarına ve hedeflerine göre yıllık altyapı harcamaları GSYİH'nın %2-%8 arasında değişmektedir. Ancak mevcut bütçe gelirleri bu yatırımların finansmanında yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle hükümetler altyapı yatırımlarının finansmanı için yeni yöntemler aramaya başlamıştır.

Bu yöntemlerin başında da Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) gelmektedir. ''

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rant mı milli çıkar mı? 23 Kasım 2021 | 238 Okunma Helalleşme bir aldatmacadır! 21 Kasım 2021 | 499 Okunma Yüzde 50 artı 1 tartışması! 16 Kasım 2021 | 1.174 Okunma İYİ Parti buraya kadar! 14 Kasım 2021 | 2.223 Okunma 100 sene sonra iade edilen emanet! 09 Kasım 2021 | 231 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar