Nâhak yere zastıralba!

Muhalefetin iki ortak noktası var. Biri Erdoğan nefreti ki, onun mağlubiyeti için ölmeye hazır olduğunu söyleyen fanatikler bile var.İkincisi Parlamenter Sistem. Önüne güçlendirilmiş veya iyileştirilmiş...

Muhalefetin iki ortak noktası var. Biri Erdoğan nefreti ki, onun mağlubiyeti için ölmeye hazır olduğunu söyleyen fanatikler bile var.

İkincisi Parlamenter Sistem. Önüne güçlendirilmiş veya iyileştirilmiş sıfatı eklenince mucizevi bir vaatte bulunduklarını zannediyorlar.

Oysa bugüne kadar açıkladıkları ilkelere bakılınca bal gibi eski sistemi özledikleri anlaşılıyor.

Arzu ettikleri sistem, tek başına bir partinin iktidar olamadığında ülkenin kazanımlarının heba edildiği koalisyonlara açık bir sistem.

Koalisyon kültürünün oluşmadığı ülkemizde koalisyon dönemlerinin ülkenin kayıp yılları olduğu tartışılmaz bir geçektir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi adı verilen mevcut sistem aslında başkanlık sistemidir. Ve en önemli özelliği siyasi istikrarı sağlamış olmasıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçim barajının anlamsızlığı! 16 Haziran 2021 | 163 Okunma Liderlik böyle bir şey! 15 Haziran 2021 | 65 Okunma Seçim barajının anlamsızlığı! 15 Haziran 2021 | 153 Okunma HDP bir siyasi parti midir? 13 Haziran 2021 | 217 Okunma Çıkın artık Atatürk'ün arkasından! 08 Haziran 2021 | 447 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar