Mısır’ın sarı yelek korkusu ve Tunus’un ağır imtihanı

Batılıların Arap Baharı adını verdikleri silkiniş hareketinde Tunus ve Mısır dikta yönetimleri indirip demokratik hayata geçmeyi başaran iki ülke oldu.  Tarihinde ilk kez özgürce...

Batılıların Arap Baharı adını verdikleri silkiniş hareketinde Tunus ve Mısır dikta yönetimleri indirip demokratik hayata geçmeyi başaran iki ülke oldu. 

Tarihinde ilk kez özgürce cumhurbaşkanını, millet meclisini ve senatosunu seçen Mısır’da ABD İsrail ve körfez ülkelerinin desteğiyle kanlı bir darbe gerçekleştirildi. Böylece Mısır’ın baharı da diğerleri gibi kışa döndü. (Gezi olaylarıyla Türkiye’yi de kışa çevirmek istediler!) 

Mısır’daki darbeci yönetim şimdi kendi gölgesinden korkar halde hüküm sürüyor. Kahire’de sarı yelek satışı emniyet tarafından yasaklanmış! 

Hatta İskenderiye’de bir avukatın sarı yelek giydiği için tutuklandığı haberi ajanslara düşüv

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Adam kazandı!’ 25 Haziran 2019 | 2.119 Okunma Kovalayanlar ve kaçanlar 23 Haziran 2019 | 40 Okunma Yıldırım 3, İmamoğlu 1 18 Haziran 2019 | 1.840 Okunma Cilası dökülebilir! 16 Haziran 2019 | 52 Okunma Erdoğan nefretinin ekilmeye çalışmasının tek sebebi iç siyaset değildir! 11 Haziran 2019 | 1.281 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar