Mısır’ın sarı yelek korkusu ve Tunus’un ağır imtihanı

Batılıların Arap Baharı adını verdikleri silkiniş hareketinde Tunus ve Mısır dikta yönetimleri indirip demokratik hayata geçmeyi başaran iki ülke oldu.  Tarihinde ilk kez özgürce...

Batılıların Arap Baharı adını verdikleri silkiniş hareketinde Tunus ve Mısır dikta yönetimleri indirip demokratik hayata geçmeyi başaran iki ülke oldu. 

Tarihinde ilk kez özgürce cumhurbaşkanını, millet meclisini ve senatosunu seçen Mısır’da ABD İsrail ve körfez ülkelerinin desteğiyle kanlı bir darbe gerçekleştirildi. Böylece Mısır’ın baharı da diğerleri gibi kışa döndü. (Gezi olaylarıyla Türkiye’yi de kışa çevirmek istediler!) 

Mısır’daki darbeci yönetim şimdi kendi gölgesinden korkar halde hüküm sürüyor. Kahire’de sarı yelek satışı emniyet tarafından yasaklanmış! 

Hatta İskenderiye’de bir avukatın sarı yelek giydiği için tutuklandığı haberi ajanslara düşüv

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Saltanat 1950’de kalkmıştır! 12 Kasım 2019 | 227 Okunma Online oynama, onunla oyna! 10 Kasım 2019 | 30 Okunma Başkan Erdoğan ABD’ye gitmeli mi? 05 Kasım 2019 | 69 Okunma Varsayalım ki Esed’le görüşülüyor! 03 Kasım 2019 | 2.413 Okunma Erdoğan-İnönü farkı! 29 Ekim 2019 | 2.470 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar