Medeniyet burçlarımızdan Rasim Özdenören

Yedi güzel adamdan (Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Mehmet Akif İnan, Alaeddin Özdenören, Ali Kutlay)üçüyle yollarımız kesişti. Mehmed Akif İnan, Erdem Beyazıt ve Rasim...

Yedi güzel adamdan (Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Mehmet Akif İnan, Alaeddin Özdenören, Ali Kutlay)üçüyle yollarımız kesişti. Mehmed Akif İnan, Erdem Beyazıt ve Rasim Özdenören.

1990-2000 yılları arasında yayınladığım haftalık Yörünge dergisinde Mehmed Akif İnan merhum haftalık yazılar da yazdı.

Sözünü esirgemeyen, gözünü budaktan sakınmayan, mert yiğit bir edebiyatçıydı.

Bu gözü karalığı sebebiyledir ki herkesin korkup sindiği bir dönemde memur sendikası (Memur-Sen) kurarak mücadelesini sürdürdü.

Üstad Necip Fazıl'ın Tohum isimli tiyatro eserinde, işgalcilere ve çetelere karşı yiğitçe mücadele eden bir Ferhat Bey tasviri vardır ben Akif Ağabeyi ona benzetirim biraz.

Güzel bir adamdı Allah rahmet eylesin.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Ülke menfaatini şahsi çıkarlarımıza tercih etme zamanıdır!' 16 Ağustos 2022 | 177 Okunma “Türk bayrağı, İslam âlemindeki tüm Müslümanlar için kutsal bir bayraktır!” 14 Ağustos 2022 | 149 Okunma Bu CHP mi sosyal barışı temin edip adalet dağıtacak? 09 Ağustos 2022 | 258 Okunma Dezenformasyonla Mücadele Merkezi! 07 Ağustos 2022 | 112 Okunma ABD'nin bastığı yerde ot bitmez! 02 Ağustos 2022 | 260 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar