Kuruluş ruhundan kopan köksüzler!

İzmir Belediye Başkanı'nın tertip ettiği konseri oya devşirme çabasını anlarım. Ama konserde cehaletini sergileyen tavrında ısrarcı oluşunun bizi bazı gerçekleri yazmaya zorladığını...

İzmir Belediye Başkanı'nın tertip ettiği konseri oya devşirme çabasını anlarım. Ama konserde cehaletini sergileyen tavrında ısrarcı oluşunun bizi bazı gerçekleri yazmaya zorladığını hatırlatmak isterim.

Başkanın ve destekçilerinin ısrarla Osmanlı hanedanını karalama çabaları ve özellikle son padişahın kaçtığı söylemlerine kısaca değinmek istiyorum.

Bir defa şurası tartışılmaz bir gerçek ki, 1908 den sonra Osmanlı padişahlarının icrada/hükümette hiçbir etkisi yoktu.

1908'den sonra yaşananların tek sorumlusu, meşrutiyet bahanesiyle yönetime fiilen el koyan masonların oluşturduğu batı hayranı İttihad ve Terakki partisidir. Devleti batırdıktan sonra firar etmişler, etmeyenler de daha sonra değişik isimler altında yönetime sızmışlardır.

O sebepten dolayı da batıcı İttihad Terakki Zihniyeti değişik alanlarda, medyada, akademide, STK'larda ve siyasette hâlâ canlılığını korumaktadır.

İzmir başkanının partisi aynı zihniyeti, siyasette devam ettire

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şerefsiz olan kim?! 04 Ekim 2022 | 1.040 Okunma CHP gayr-i millidir! 02 Ekim 2022 | 421 Okunma Devlet soylu küheylandır, muhannesler binebilmez! 27 Eylül 2022 | 197 Okunma İran rejimi yıpranır ama kolay yıkılmaz! 25 Eylül 2022 | 253 Okunma Seyyidlikten Kılıçdaroğlu'na ekmek çıkmaz! 20 Eylül 2022 | 677 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar