Kıyamet de kopsa adalet!

Cumhurbaşkanının yeniden reformdan söz etmesini yadırgayanlara hatırlatmakta fayda vardır ki bu reform hareketi yeni başlamamıştır. İktidar olduğu günden buyana devam eden bir süreçtir.

Cumhurbaşkanının yargı, demokrasi ve ekonomide reformdan bahsetmesi, adalet bakanının, “Yeter ki adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun” ifadesi, muhalif çevrelerde ‘sanki 18 yıldır iktidarla değillermiş’ gibisinden bir eleştiriye sebep oldu.

18 yıldır hükümetin her üç alanda da reform niteliğinde adımlar attığını görmezden gelen muhaliflerin bu yaklaşımı siyasi muhalefetin kalitesini ve çapını açığa vurması bakımından bence önemli bir gösterge.

Her ne kadar partiden ayrılanlar kerameti kendilerinde görüyor olsalar da hükümetin ilk on yılında ekonomideki başarılarını kabul etmeyen yoktu. Mali disipline övgüler diziyorlardı.

Demokrasi ve hukuk alanında 2003’ten bu yana devrim niteliğinde adımlar atıldığı da süreci takip edenler için gizli kapaklı bir dönem değildir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne ordu satıldı ne de fabrika! 01 Aralık 2020 | 873 Okunma Türkiye'nin dünya devletlerinden farkı! 29 Kasım 2020 | 221 Okunma Adalete evet, mücadeleye devam! 24 Kasım 2020 | 358 Okunma Kıyamet de kopsa adalet! 22 Kasım 2020 | 745 Okunma Yeri dolacak gibi değil! 17 Kasım 2020 | 1.743 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar