İşte bunun için iktidar yüzü göremezsiniz Sayın Baykal!

Hep söyler yazarım, siyaset vatana millete hizmet için bir yarıştır tatlı bir rekabettir. Bu rekabeti düşmanlığa çevirdiğiniz zaman o yaptığınız şey siyaset olmaktan...

Hep söyler yazarım, siyaset vatana millete hizmet için bir yarıştır tatlı bir rekabettir.

Bu rekabeti düşmanlığa çevirdiğiniz zaman o yaptığınız şey siyaset olmaktan çıkar. Rakibinize savaş ilan etmiş olursunuz.

Savaş ilan ettiğiniz kitleden bir daha kolay kolay oy alamazsınız.

***

Sayın Baykal’ın yaptığı da siyaset değil kendisi gibi düşünmeyenleri düşman ilan etmektir.

Ne demektir "Halk oylamasında 'hayır' çıkması durumda, 1922'de İzmir'de düşmanı denize dökmüş gibi sevineceğiz."

Düşman kim, kimi denize döküyorsun Sayın Baykal?!

Hani demokrasiydi hani herkesin oyu saygındı?!

***

Öyle anlaşılıyor ki utanma duygusunu yitirmiş olan Sayın Baykal’ın yaşı ilerledikçe psikolojisi de bozuluyor.

Sen hem yılların siyasetçisi olacaksın hem de siyasi rakiplerini ve ona oy verenleri düşman göreceksin.

Onları denize dökme arzusuyla kıvranacaksın sora da siyaset yaptığını iddia edeceksin.

Sayın Baykal siz bu tavrınızla siyaset yapmıyorsunuz. Siz siyasi rakiplerinizi düşman ilan ederek halkı kin ve düşmanlığa teşvik ederek alenen suç işliyorsunuz!

***

Bu anayasa değişikliğinin ve başkanlığa geçişin zeminini hazırlayan ilk kıvılcımını çakan 2007 krizinin mimarı da sizin liderliğinizdeki CHP değil midir?

367 garabetinesığınıp meclisi tıkayan ve cumhurbaşkanı seçilemez hale getiren siz değil miydiniz?

Halktan yediğiniz tokadı ne çabuk unuttunuz.

Hem 2007 seçimlerinde AK Parti'ye %47, hem de cumhurbaşkanını halkın seçmesini öngören referanduma % 69 oy vererek milletin size attığı tokadı ne çabuk unutunuz da tekrar bir başka krizin fitilini ateşlemek için ‘evet’ verenleri denize dökülecek düşman olarak görmeye başladınız?!

***

Hüsnü Bozkurtisimli vekiliniz de sizin suçunuza iştirak etmiş, “Sandıktan evet çıkarsa kimse heveslenmesin. Yine Samsun’dan başlar sizi İzmir’e kadar kovalarız” diyerek iyice saçmalamış.

Siz amiyane tabirle hakikaten kafayı yemişsiniz. Siz bu söyleminizle kendinde güç vehmeden acınacak halde kıvranan politikacılarsınız. Dev aynasına bakarak kendinizi kandırmayın.

Cumhurbaşkanı, ‘hayır’ çıkarsa milletin tercihidir saygı gösteririz diyor da siz neden ‘evet’e saygı göstermeyip onlara işgalci Yunan muamelesi yapıyorsunuz?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15 Temmuz emperyalizmin hezimetidir! 14 Temmuz 2020 | 2.464 Okunma Ayasofya sonuç değil başlangıç 12 Temmuz 2020 | 421 Okunma İstanbul Sözleşmesi ve Ayasofya 07 Temmuz 2020 | 2.908 Okunma Baroların sicili temiz mi?! 05 Temmuz 2020 | 224 Okunma FETÖ'cü değildi ama! 30 Haziran 2020 | 3.798 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar