İsrail suç işlemeye devam ediyor!

En aşağılık insanlık suçlarından biri de, başkalarının vatanını işgal edip gerçek sahiplerinin hukukunu ihlaldir. İsrail devleti şu anda bu büyük insanlık suçunu irtikâp...

En aşağılık insanlık suçlarından biri de, başkalarının vatanını işgal edip gerçek sahiplerinin hukukunu ihlaldir.

İsrail devleti şu anda bu büyük insanlık suçunu irtikâp etmektedir.

Filistinlilerin vatanını işgal ederek, onları bütün insani haklardan mahrum şekilde baskı altında tutmakta ve çağımızın en bariz hak ihlalini sürdürmektedir.

***

Kendi vatandaşı olan, İsrail pasaportu taşıyan ve İsrail nüfusunun beşte birine tekabül eden Filistinlilere bile insan muamelesi yapmaktan kaçınmamaktadır. Onları tıpkı bir zamanlar Amerika’nın zencilere uyguladığı muameleyi reva görmektedir.

Batı Yakası ve Gazze halkına uyguladığı barbarlığı anlatmaya bile gerek yok.

Sözde uygar dünya da bu ihlalleri göre göre, bile bile İsrail devletine arka çıkmakta ve bu insanlık suçuna iştirak etmektedir.

***

AK Parti iktidarları insanlık dışı baskılara ‘devlet terörü’ diyerek; van minut çekerek İsrail’in barbarlığına gayet net tavır koymuş bu özelliğiyle de Erdoğan, ümmet nezdinde tartışmasız gönüllerin lideri olmuştur.

Ancak, Türkiye-İsrail ilişkilerinin normalleşmesi ve hafta içinde kabul edilen tazminat protokolü kimi çevreler tarafından Türkiye’nin geri adımı olarak değerlendirilmeye başlandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Belediye bağış kabul eder ama kampanya yapamaz! 01 Nisan 2020 | 275 Okunma Fili yuttu bir yılan! 31 Mart 2020 | 2.430 Okunma Duanın etkisini inkar Allah'ın kudretini inkardır! 29 Mart 2020 | 420 Okunma İkisinin de gözü kördür! 24 Mart 2020 | 2.296 Okunma İlaç mı dua mı? 22 Mart 2020 | 246 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar