İslam Dünyası'nın Afganistan sorumlulukları

Afganistan'daki yeni durum, imkân sahibi her Müslüman fert ve kuruma önemli sorumluluklar yüklemektedir.43 yıldır süren işgal ve savaş bu İslam diyarını hemen her açıdan harabeye çevirmiştir.Afganistan her...

Afganistan'daki yeni durum, imkân sahibi her Müslüman fert ve kuruma önemli sorumluluklar yüklemektedir.

43 yıldır süren işgal ve savaş bu İslam diyarını hemen her açıdan harabeye çevirmiştir.

Afganistan her alanda İslam dünyasının desteğine muhtaçtır.

İşgale karşı verilen mücadelede Afgan halkının yanında yer alan İslam dünyası şimdi ülkenin yeniden inşasında da yanında olmalıdır.

Kâbil'den yansıyan görüntülerde ve gelen haberlerdeki panik havası endişe, korku ve belirsizlik öncelikle İslam dünyasının harekete geçmesini gerektirmektedir.

Dünyadaki sorunların kaynağı olan G7 bile Afganistan'ı konuşmak için bir araya gelirken Orta Asya ülkeleri aynı amaçla toplanırken İslam İşbirliği Teşkilatı'nın vurdumduymazlığı incitici değil midir?

...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bastıkları yerde ot bitmez! 17 Ekim 2021 | 265 Okunma Sermayesizliğin ve tükenmişliğin işaretleri 12 Ekim 2021 | 517 Okunma Bir kızarmaz yüz, bir yaşarmaz göz bütün sermayesi 10 Ekim 2021 | 958 Okunma Serçe'nin vedasını Kültür Bakanlığı duydu mu acaba?! 05 Ekim 2021 | 404 Okunma Mesele, Algı Meselesidir 03 Ekim 2021 | 368 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar