Irak Sünnilerinin dramı

Iraklıların kurduğu Rafideyn Stratejik Araştırmalar Merkezi (RASAM) direktörü Yahya Tâi Cuma günü arayarak Irak’tan önemli şahsiyetlerin geldiğini, 29 Nisan Cumartesi günü onlarla bir toplantı...

Iraklıların kurduğu Rafideyn Stratejik Araştırmalar Merkezi (RASAM) direktörü Yahya Tâi Cuma günü arayarak Irak’tan önemli şahsiyetlerin geldiğini, 29 Nisan Cumartesi günü onlarla bir toplantı yapılacağını haber verdi ve ısrarla katılmamı istedi.

İslam dünyasıyla ilgili yazdığım yazıları genelde gazete ve haber ajansı bilgilerine dayanarak yazmam.

Bizzat ilgili şahıslardan bilgi alarak yazarım. Şu anda sorunlar yumağı haline gelmiş olan Yemen, Irak, Suriye ve Libya gibi ülkelerin tamamında bizzat tanıdığım ve görüştüğüm şahıslardan bilgi alırım ki özellikle batının İslam dünyası ile ilgili karartmalarının ve yönlendirmelerinin etkisinde kalmayayım.

***

Uzatmayayım Kandil, Sincar, Başika ve Kerkük gibi ülkemizi doğrudan ilgilendiren meselelerin merkezi olan Irak konusunu bir kez de bu yeni misafirlerden dinlemek için o toplantıya katıldım.

Katılım gerçekten de çok sınırlı idi. Misafirler haricinde katılımcıların sayısı sadece 10 kişiydi. Türkiye’den de sadece Mustafa Özcan ile ben vardım.

Misafirlerin isimlerini konumlarının nezaketi sebebiyle açıklamayı faydalı bulmuyorum.

Liderlik düzeyinde olduklarını ifade ile yetineyim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti'nin içinden çıkan muhalifler! 26 Mayıs 2020 | 1.120 Okunma İstanbul Sözleşmesi ve zina meselesi 24 Mayıs 2020 | 1.031 Okunma Yılbaşında sabahlayıp Kadir Gecesi'nde uyuyan ümmet! 19 Mayıs 2020 | 1.904 Okunma Memleket masası ve ittifaklar 17 Mayıs 2020 | 262 Okunma Hadsize haddini bildirmek 12 Mayıs 2020 | 3.000 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar