İmam hatipten terör sempatizanı çıkmaz!

İstanbul merkezli Tokat İmam Hatipliler Derneği’nin (TİHDER) mensuplarıyla düzenli olarak yaptığı toplantılardan sonuncusu geçtiğimiz Pazar günü icra edildi. İcra edildiği mekân da...

İstanbul merkezli Tokat İmam Hatipliler Derneği’nin (TİHDER) mensuplarıyla düzenli olarak yaptığı toplantılardan sonuncusu geçtiğimiz Pazar günü icra edildi.

İcra edildiği mekân da toplantı sonunda yapılan panel de orijinaldi.

Mekân, tarihi Yenikapı Mevlevihânesi’ydi. Restore edildikten sonra Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’ne tahsis edilmiş olan bu mekân üniversitenin değişik birimlerine hizmet veriyor.

Üniversite Genel Sekreteri Alim Türkyılmaz bey de evsahipliği yaparak TİHDER’e destek oluyor.

***

Panel konusu da orijinaldi. ‘Türkiye’de DEAŞ Profili ve İmam Hatipler.’

Bu konuyu dernek başkanı Cemal Yılmaz Bey gazetemizde yayınlanan bir yazıdan yola çıkarak seçmiş.

Başkan Yılmaz, İmam Hatip müfredatının DEAŞ sempatizanı yetiştirdiği mealindeki talihsiz bir tivit’e tepki koymak amacıyla bir panel tertip etmeyi düşünmüş.

Star gazetesi Açık Görüş sayfasında 31.12 2016 tarihli ‘Türkiye’de DEAŞ profili ve İmam Hatipler’ (http://www.star.com.tr/acik-gorus/turkiyede-deas-profili-ve-imam-hatipler-haber-1172234/) başlıklıyazıyı görünce konunun ismi de teşekkül etmiş.

Yazıyı neşreden Necati Anaz beyi arayarak bu paneli teklif etmiş o da kabul edince program netleşmiş.

***

Panelde iki konuşmacı vardı. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Avcı ve İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Necati Anaz.

Konuşmasını slayt sunumu ile yapanAvcı, İmam Hatipler konusunu kapsamlı bir şekilde ele alarak bu okullardan D..Ş sempatizanı çıkmasının mümkün olmadığını izah etti ve bir dizi tavsiye ile konuşmasını tamamladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni partilerin geleceği 15 Aralık 2019 | 2.598 Okunma FETÖ’nün siyasi ayağı 10 Aralık 2019 | 2.842 Okunma Davutoğlu’nun mesajı! 08 Aralık 2019 | 3.377 Okunma ‘Hiçbir güç insanımızı ruh kökünden inancından kadim değerlerinden koparamayacaktır!’ 03 Aralık 2019 | 42 Okunma ‘Kendi evime atılsaydı ancak bu kadar üzülürdüm!’ 01 Aralık 2019 | 113 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar