Hz. İbrahim gibi

Kur'an-ı Kerim tüm zamanları kuşatan kitabımızdır. Emirleri yasakları ve kıssalarıyla her müminin ilk rehberidir. İkincisi Efendimiz aleyhisselamın kavil, fiil ve ikrarlarını ihtiva eden sünnetidir.Bir başka...

Kur'an-ı Kerim tüm zamanları kuşatan kitabımızdır. Emirleri yasakları ve kıssalarıyla her müminin ilk rehberidir. İkincisi Efendimiz aleyhisselamın kavil, fiil ve ikrarlarını ihtiva eden sünnetidir.

Bir başka ifadeyle kainatın yaratıcısı olan Allah (azze ve celle) kullarının kainat ile ilişkisini düzenleyen kullanma kılavuzları -kitaplar sahifeler- göndermiş; kullanma kılavuzunun doğru anlaşılması için de kılavuzu yorumlayacak olan uzmanlar -Peygamberler- göndermiştir.

Mesela bir klima yahut çamaşır makinası veya benzeri bir eşya satın aldığımızda onun yanında bir kullanma kılavuzu verilir değil mi? O eşyayı üreten şirket kullanma kılavuzu verir ama kurulumunu ve nasıl çalıştırılacağını göstermek için de bir servis elamanı gönderir!

Teşbihte hata olmaz, Kur'an kainatın kullanma kılavuzudur, Peygamber de o kılavuzu doğru anlamamızı sağlayan ve uygulayan Allah'ın Elçisidir!

Dolayısıyla Peygamberimizin sünneti yok sayılarak Kuran doğru şekilde anlaşılmaz. Mesela

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünya İslami Uyanış Kurultayı ve Perinçek! 25 Temmuz 2021 | 10 Okunma Hz. İbrahim gibi 20 Temmuz 2021 | 62 Okunma Darbenin siyasi ayağı CHP'dir! 18 Temmuz 2021 | 2.027 Okunma Afganistan'da ne işimiz var?! 13 Temmuz 2021 | 428 Okunma Yolların ve yılların hatırlattıkları 11 Temmuz 2021 | 182 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar