FETÖ’yü sevindirmeyelim!

Vesayet sisteminin yayın organları kamuoyu oluşturmak için, ‘güvenilir kaynaklardan alınan bilgiye göre’ diye başlayan haberler yayınlarlardı. Bizim diyebileceğimiz bir gazete de maalesef atama arifesinde Mehmet Görmez hoca...

Vesayet sisteminin yayın organları kamuoyu oluşturmak için, ‘güvenilir kaynaklardan alınan bilgiye göre’ diye başlayan haberler yayınlarlardı.

Bizim diyebileceğimiz bir gazete de maalesef atama arifesinde Mehmet Görmez hoca hakkında ne olduğu belli olmayan bir karalama haberi yayınladı. Başkanlığa atanmasını güya engelleyecekti.

O zaman başbakan olan Erdoğan bu habere itibar etmedi ve güvendiği Görmez’i Diyanet İşleri Başkanlığı’na atadı.

AK Parti hükümetlerinin en isabetli atamalarından biriydi Görmez’in DİB’e atanması.

 

***

Son zamanlarda DİB’i ve doğrudan başkanı hedef alan haberler ve yorumlar okumaya başladık.

Çirkin bir kampanya başladı. Bu kampanyayı yaptıranların asıl en büyük kötülüğü Erdoğan’a yaptıklarını baştan belirteyim.

Önce Kutlu Doğum Haftası üzerinden DİB hedefe kondu. Bu haftanın FETÖ ürünü olduğu ve hicri takvime göre ayarlanması gerektiği yazıldı çizildi.

Hafta ile ilgili değerlendirmeler yapılmasının bence hiçbir mahzuru yok.

Ama Mevlid-i Nebevi’ye alternatif olmadığı, mevlid ile ulaşılamayan birçok alana bu vesileyle nebevi mesajın iletildiğini söyleyen başkanın hedefe konması bence doğru değildir.

En son da sıhhat derecesi nedir bilinmeyen bir kitap takdimi yazısı sebebiyle kripto FETÖ’cü ilan edildiğine şahit olduk.

 

***

Mehmet Görmez her şeyden önce saygın bir ilim adamıdır. Birileri onu sevmeyebilir, kimi fikirlerini de beğenmeyebilir. Karşı fikre de saygı göstermek gerekir.

Ama onu FETÖ’cü gibi göstermek ne gerçeğe ne de ahlaki değerlere sığar.

Hiçbir mensubu FETÖ’nün fikirlerini ve etkinliklerini eleştirmez ve karşı çıkmaz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Güçlendirilmiş parlamenter sistem ya da havanda su dövmek! 19 Ocak 2021 | 166 Okunma Şiddetle kınıyorum 17 Ocak 2021 | 1.991 Okunma Öfke ile bakan gözden faydalanmak! 12 Ocak 2021 | 276 Okunma Taşı gediğine koymak! 10 Ocak 2021 | 297 Okunma Rektör atamaları! 05 Ocak 2021 | 2.721 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar