Dört ayette iki mucize birden!

Kitabımız Kuran'ın mucizevi bir hak kitap olduğuna inancımız tamdır elhamdülillah. Fussilet Suresi'nin 53. Ayetinde Rabbimiz, 'Onun hak olduğu onlar için apaçık ortaya çıkıncaya kadar Biz onlara delillerimizi hem...

Kitabımız Kuran'ın mucizevi bir hak kitap olduğuna inancımız tamdır elhamdülillah.

Fussilet Suresi'nin 53. Ayetinde Rabbimiz, 'Onun hak olduğu onlar için apaçık ortaya çıkıncaya kadar Biz onlara delillerimizi hem dış alemde hem de kendilerinde göstereceğiz. Rabbinin her şeye şahit olması yetmez mi?' buyuruyor.

Yani Kuran'ın hak olduğunu insanlar hem kendi bedenlerinde hem de kainatta gördükleri gerçeklerle anlayacaklar.

Biz Efendimiz aleyhisselama inanmışız, Kuran'ın hak kitap olduğuna iman etmek için başka delil aramayız. Ama ilmin yeni keşfettiği verilere Kuran'ın 14 asır önce ona işaret ettiğini görmemiz elbette ki imanımızı güçlendirir.

Seksenli yıllarda Yemenli ilim adamlarından Prof. Abdulmecid Zindani dünyanın meşhur ilim adamlarıyla buluşup Kuran'daki ilmi mucizeleri tartıştığı bir tv dizisi yapmıştı. Ben bu diziyi özetleyerek Türkçeleştirdim, Kayıhan Yayınevi de 'Kuranda İlmi Mucizeler' adı altında kitap olarak yayınladı.

Geçen ha

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
6. filoya secde yalanı üzerine! 16 Mayıs 2021 | 242 Okunma Daha sıcak, daha insani ve de daha İslâmi! 11 Mayıs 2021 | 53 Okunma Türkiye Mısır yakınlaşması doğru bir adımdır 09 Mayıs 2021 | 364 Okunma Emanet o emanet de insan o insan değil 04 Mayıs 2021 | 361 Okunma Dört ayette iki mucize birden! 02 Mayıs 2021 | 1.705 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar