Devlet soylu küheylandır, muhannesler binebilmez!

Türkiye, Asya'nın en doğusunda Avrupa'nın en batısında yer almanın kazandırdığı jeostratejik öneminin bilincinde bir yönetime kavuşmanın meyvelerini devşiriyor.Asya ile Avrupa arasında köprü...

Türkiye, Asya'nın en doğusunda Avrupa'nın en batısında yer almanın kazandırdığı jeostratejik öneminin bilincinde bir yönetime kavuşmanın meyvelerini devşiriyor.

Asya ile Avrupa arasında köprü olmanın avantajını akıllıca kullanıyor.

Ne batıya teslim olan ne doğuya kapağı atan değil, her iki dünya ile dengeli bir politika izleyerek dünyayı kendisine hayran bırakıyor.

Türkiye BM'nin atması gereken adımları atarak tahıl koridoru ve esir takası gibi uluslararası başarılara imza atmış olmasına rağmen kimi çevreler Suriye Meselesi gibi bölgesel konularda Türkiye'yi kendilerince köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar.

Dün ABD'nin Arapça yayın yapan el-Hurra televizyonunda katıldığım programda bir kez daha bu gerçekle karşılaştım.

Türkiye'yi karalamak için bir dizi iddiayı gündeme getiriyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Beyindeki engelleri kaldırmak! 04 Aralık 2022 | 77 Okunma Cumhurbaşkanını halkın seçtiği sistem parlamenter sistem değildir! 29 Kasım 2022 | 293 Okunma Yorucuydu ama değdi! 27 Kasım 2022 | 230 Okunma Her tebessüm dostluk değildir! 22 Kasım 2022 | 425 Okunma Hangisi kumar masası?! 20 Kasım 2022 | 262 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar