Def-i mazarrat celb-i menafiden evladır

Star Gazetesi Yazarı Resul Tosun'un bugünkü (03.05.2022)''Def-i mazarrat celb-i menafiden evladır'' başlıklı yazısı.

20 yıldan beri takip ettiği politikalar sonucu Türkiye, bugün siyasi nüfuz, savunma sanayii, sağlık gibi kimi alanlarda küresel bir güç olarak uluslararası camiada yerini almıştır.

Pandemi ve Ukrayna savaşı yeni bir dünya düzenine duyulan ihtiyacı iliklerine kadar hissettirmiştir herkese.

Türkiye, kurulacak bu yeni dünya düzeninde aktif rol oynayacak devletlerin ilk sırasında yer alacaktır.

BAE, Ermenistan, Mısır, İsrail ve Suudi Arabistan açılımlarını ekonomik, sosyal, siyasal, savunma boyutlarının yanı sıra bu açıdan da değerlendirmek gerekir.

Sıra, şartlar olgunlaşınca, elbette ki Suriye'ye de gelecektir. Ancak Suriye rejiminin sivillere yönelik tutumunda henüz olumlu bir gelişme yoktur.

Rejimin genel af adımları inandırıcı olmamıştır. İlan edilen onca af kararına rağmen Suriyeliler geri dönüş yapmamışlardır. Çünkü geri dönüş yapan az sayıdaki Suriyelinin maruz kaldığı muamele ürkütücü boyutlardadır. Rejim Rusya ve İran'ın desteğiyle 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Saptırma ancak bu kadar olur! 17 Mayıs 2022 | 658 Okunma Siyasi eleştiriye eyvallah ama küfür ve hakaret asla kabul edilemez! 15 Mayıs 2022 | 336 Okunma 10 milyar dolar yatırım yaptılar! 10 Mayıs 2022 | 808 Okunma Bilmiyorsa gaflet, biliyorsa ihanettir! 08 Mayıs 2022 | 836 Okunma Def-i mazarrat celb-i menafiden evladır 03 Mayıs 2022 | 110 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar