Cumhurbaşkanını halkın seçtiği sistem parlamenter sistem değildir!

Altılı masa dün bir kez daha toplandı ve anayasa değişikliği teklifini kamuoyuna açıkladı.Normalde, anayasa değişikliğinin seçmen üzerinde etkili olması beklenir. Altı partinin bir araya gelerek...

Altılı masa dün bir kez daha toplandı ve anayasa değişikliği teklifini kamuoyuna açıkladı.

Normalde, anayasa değişikliğinin seçmen üzerinde etkili olması beklenir.

Altı partinin bir araya gelerek anlaştığı teklif bırakın seçmen üzerinde bir heyecan oluşturması haber programlarını bile etkilemedi.

Oysa altı partinin ülkenin geleceğiyle ilgili hazırladığı ortak teklif gündemin tek maddesi olmalıydı, olamadı, hatta sokak hayvanlarıyla ilgili haberler bile altılı masanın teklifinden daha fazla dikkat çekiciydi.

Altılı masa, toplumun acil çözüm bekleyen problemleriyle ilgili ortaya seçmeni etkileyecek bir teklif koymayı bir türlü beceremedi.

Medyaya baktığınızda da muhalefetin çözüm önerilerinden ziyade aralarındaki anlaşmazlıkların daha yoğun ilgi gördüğünü mülahaza edersiniz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP'yi millet sevmemiştir! 31 Ocak 2023 | 459 Okunma Masada korku dağları sarmış! 29 Ocak 2023 | 726 Okunma 107 gün kaldı! 24 Ocak 2023 | 204 Okunma Ne yapsalar boş! 22 Ocak 2023 | 405 Okunma Emperyalist çevreleri sevindirmekten başka neye yarar?! 17 Ocak 2023 | 180 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar