CHP'nin kılavuzları!

Hafta içinde Habertürk televizyon kanalı Ana Muhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu misafir etti. Ancak Kılıçdaroğlu'dan ziyade TBMM Başkanı ve Ulaştırma Bakanının programa telefonla...

Hafta içinde Habertürk televizyon kanalı Ana Muhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu misafir etti. Ancak Kılıçdaroğlu'dan ziyade TBMM Başkanı ve Ulaştırma Bakanının programa telefonla bağlanmaları konuşuldu tartışıldı.

Doğrusu ben de şaşırdım. Alışılmadık bir uygulamaydı. Bir genel başkanın misafir olduğu programa başkasının bağlanıp cevap vermesi ilk kez yaşanıyordu. Daha önce olduysa da ben hatırlamıyorum.

Moderatöre de hayli tepki gelmiş ki verilen aradan sonra bir açıklama yapma ihtiyacı hissetti. Başkan ve bakanın bağlanma isteklerini Kılıçdaroğlu'na sorduğunu onun da izni ve rızasıyla bağlanıldığını söyledi. Kılıçdaroğlu da onu tasdik ederek 'Saray da bağlansın!' diyerek meydan okudu!

Hakikaten ilginçti!

Ancak bağlanmak isteyenlerin biri TBMM Başkanı diğeri bir bakan olunca bağlanmaması da ayıp olurdu.

Nitekim Kılıçdaroğlu da aynı kanaate sahip olmalıydı ki bağlanmalarına rıza göstermiş.

Bence hem bağlanmak isteyenlerin cevap hakkı kullanmaları hem de Kılıçdaroğlu'nun buna rıza göstermesi takdir edilecek davranışlardır.

Kılıçdaroğlu bağlantıya izin vermeyebilirdi, bu onun en tabii hakkıydı. İzin vermeseydi bu sefer korktu kaçtı gibi ithamlara muhatap olacaktı. Bence o da doğru olanı yaptı.

Bence özgün bir program oldu!

Tabii TBMM Başkanı ve bakanın cevapları üzerine Kılıçdaroğlu'nun yüzünün düşmesi sevenlerini üzmüş olacak ki bu yönteme karşı çıktılar ve eleştirdiler. Sosyal medyada da hayli tartışıldı.

Olayın şekli boyutuna böyle bakıyorum.

Muhtevasına gelince. Kılıçdaroğlu'nun TBMM Başkanı'nın kendisine sahip çıkmamasını eleştirmesi tartışılır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP gayr-i millidir! 02 Ekim 2022 | 153 Okunma Devlet soylu küheylandır, muhannesler binebilmez! 27 Eylül 2022 | 195 Okunma İran rejimi yıpranır ama kolay yıkılmaz! 25 Eylül 2022 | 248 Okunma Seyyidlikten Kılıçdaroğlu'na ekmek çıkmaz! 20 Eylül 2022 | 669 Okunma Erdoğan'a değil Türkiye'ye karşı çıkmaktadırlar! 18 Eylül 2022 | 275 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar