CHP'li Özkoç ve destekçilerinin dikkatine!

Rahmetli Nevzat Yalçıntaş hoca Yörünge dergisinde kapağa taşıdığım söyleşisinde 'anayasada laikliğin yer almaması gerektiğini' söylemişti

Partisinin yönetimindeki Edremit belediyesinin açıklamasını beklemeden, alelacele o çirkin müsamereye destek veren Engin Özkoç bey, sergilediği arkaik anlayışın mahcubiyetiyle olsa gerek benim Pazar günü yayınlanan yazıma sosyal medyada cevap vermiş! Yandaş gazetesi ve TV kanalı hiç durur mu onlar da haber yapmış.

Konuya biraz daha açıklık getirme fırsatı verdiği için Özkoç'a müteşekkirim.

Sayın Özkoç, ''Laiklik sadece din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması değil aynı zamanda yurttaşların, vicdan, din, ibadet özgürlüğü demektir.'' diyerek doğru bir tarif yapmış.

Ama son on yıl hariç dindarların bu özgürlükten mahrum bırakıldığını görememiş maalesef. Çünkü dindarlar bu özgürlüğü kullanmak istediklerinde sürekli engel veya ceza ile karşılaşmıştır.

En somut delil bugün harp okullarında bile başörtülüler din özgürlüğünden faydalanırken, üniversitelerde başörtüsünü serbest bırakan anayasa değişikliğini Özkoç'un partisi AYM'ye taşımış ve iptal ettirmiştir!

Özkoç açıklamasında, " Türkiye'nin kurucu ilkelerinden, laiklik ilkesinde istismara yol açacak bir durum yoktur." derken hem Cumhuriyet tarihini görmezden gelmiştir hem de dünya gerçeklerini.

Çünkü kurucu ilkeler arasında laiklik yoktur. Cumhuriyetin kuruluşu 1923'tedir....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP'li Özkoç ve destekçilerinin dikkatine! 14 Eylül 2021 | 2.629 Okunma Laiklik ya çıkarılmalı ya da tarif edilmelidir! 12 Eylül 2021 | 536 Okunma Başkan Erdoğan'a öykünmek! 07 Eylül 2021 | 471 Okunma ‘70 yıllık din bağımlısı hükümetler!' 05 Eylül 2021 | 993 Okunma 28 Şubat generallerinin affı! 31 Ağustos 2021 | 340 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar