Biz bu bayramı hak etmiyoruz!

Bayram ne olup bittiğinden haberi olmayan çocuklar için bayram olsa gerek. Bayram sevincini bu şartlarda ancak onlar yaşayabilirler. Çevresindekileri az buçuk idrak edebilen hiç kimsenin sevinebileceğini...

Bayram ne olup bittiğinden haberi olmayan çocuklar için bayram olsa gerek. Bayram sevincini bu şartlarda ancak onlar yaşayabilirler. Çevresindekileri az buçuk idrak edebilen hiç kimsenin sevinebileceğini düşünmüyorum. Ramazan ayının rahmet ve merhamet ikliminde şiddeti yaşayan müminler nasıl sevinsinler ki.

İstanbul, Halep, Bağdat hatta Medine-i Münevvere’de bombalar patlarken masum insanlar teröre kurban giderken nasıl sevinelim ki! Bağdat ve Medine’de doğrudan camiler hedef alınmış.

Halep’te ve İstanbul’da çarşı Pazar ve havalimanı hedef alınmış. İşin en üzücü yanı ve insanı kahreden tarafı ise camilere ve masum insanlara saldıranların bu işi İslam adına yapıyor olmalarıdır!

***

Bu şartlarda idrak sahibi iz’an sahibi bir mümin nasıl sevinebilir ki. Hemen yanı başında masum insanlar hayatlarını kaybederken ve herkesin her an benzer bir teröre saldırısına uğraması muhtemelken nasıl sevinebilir ki. Dedim ya bayram sevicini bu şartlarda ancak çocuklar yaşayabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyilik yap denize at, balık bilmezse Hâlık bilir! 07 Nisan 2020 | 3.076 Okunma Korona şehidi olur mu? 05 Nisan 2020 | 449 Okunma Belediye bağış kabul eder ama kampanya yapamaz! 01 Nisan 2020 | 280 Okunma Fili yuttu bir yılan! 31 Mart 2020 | 2.430 Okunma Duanın etkisini inkar Allah'ın kudretini inkardır! 29 Mart 2020 | 422 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar